Am nevoie de o părere - sarcină care nu se dezvolta normal

21-11-2018
Mariaor
Nu este medic/terapeut
Mariaor
Sunt o persoana in vârstă de 32 ani cu diabet zaharat insulinodependent tip 1 de la vârsta de 10 ani, rh negativ iar soțul pozitiv, in 2011 am avut o sarcină oprita in evoluție la 6 săptămâni, de 6 ani incercam sa avem un copil și nu am reușit până acum.prima zi a ultimei menstruații am avut-o în 30 septembrie, in 10 noiembrie mi am făcut test a ieșit pozitiv iar hcg ul 44 74, in data de 15 noiembrie am fost la ginecolog și sarcina nu s a văzut, in 16 noiembrie am repetat hcg ul fiind 354, in 20 noiembrie l am repetat din nou fiind 675, in 20 am mers din nou la ecograf intravaginal tot nu se vedea nimic, nici în uter nici extra uterin. Mi a spus că e o sarcină care nu se dezvolta normal și în maxim 6 săptămâni i voi elimina prin menstruație, sunt f distrusă și am nevoie de păreri, nu există posibilitatea că sarcina sa fie mica și să nu se vadă?
2 comentarii
0
21-11-2018, ora 14:49
Mariaor
Nu este medic/terapeut
Mariaor
Nu a mai trecut nimeni prin așa ceva?
0
23-11-2018, ora 09:27
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

atunci cand sarcina se dezvolta creste si valoarea BetaHcg. Mergeti la un medic care este specializat si in fertilitate pentru a vedea ce este de facut in vederea unei sarcini viitoare in cazul in care sarcina prezenta se opreste in evolutie. rezistenta la insulina poate ingreuna obtinerea sau pastrarea unei sarcini.

O zi buna,
Clinica Medicala marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul