am si eu o nelamurire

16-07-2008
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
in urama cu 2 zule mam jucat cu prietenu meu atigeri mangieri si io sunt virgina si mia introdus penisu in vagin cam 2 cm se poate ca din cauza lichidului seminal sa raman insarcinata dar chiar in ziua aia mia venit ciclu va rog frumos un raspuns
15 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu cred ca ai ramas insarcinata mai ales daca in ziua respectiva ti-a venit si ciclul!dar exista si posibilitatea unei sarcini chiar daca ai ciclul regulat in fiecare luna!pt orice eventualitate fa-ti un control sau un baby test dimineata e cel mai indicat!!si pt viitor incearca sa te protejezi ca e cel mai sigur!!
0
16-07-2008, ora 00:00
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
ciclu nu il am regulat
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
adica nu ai ciclu in fiecare luna?
0
16-07-2008, ora 00:00
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
aaa da am ciclu in fiecare luna dar nu fix in aceiasi zi la diferenta de cateva zile
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
din cate stiu asa e si normal pt ca fiecare luna are un nr de zile diferit!!daca ai in fiecare luna e bine dar tot exista posibilitatea sa iti vina ciclul si peste sarcina!!oricum nu cred ca e cazul tau!!dar fa-ti teste de sarcina mai des dimineata la prima urina ca e mai concentrata si mai sigur!!
0
16-07-2008, ora 00:00
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
am auzit ca cantitatea si culoarea ar fi diferita nu sti cum ar fi?
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
eu stiu cum este pt ca am si nascut in urma cu 4 ani dar difera de la o persoana la alta!eu nu am mai avut ciclu dupa ce am ramas insarcinata, dar aveam o secretie un pic rozalie care mi-a provocat o candida pe care am tratat-o.in general ai stari de greata, ti se schimba culoarea mamelonului adica devine maronie, ti se intaresc sanii, te simti balonata etc.dar toate aceste simptome le ai cam la o luna de sarcina!eu prin baby test am aflat de sarcina
0
16-07-2008, ora 00:00
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
ms mult
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu ai pt ce
0
16-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
elenita, stai complet linistita:nu exista nici cea mai mika sansa sa fi ramas gravida.Prima zi de menstruatie inseamna ca ovulul deja nu mai e viabil, deci nu mai poate fi fecundat.Pe viitor ai mai mare grija.
0
17-07-2008, ora 00:00
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
ms morena1r mam mai linistit un pik poop
0
23-07-2008, ora 00:00
elenita
Nu este medic/terapeut
elenita
fetelor imi mai este frica ca ma urinez mai des decat de obicei si am auzit k si astea sut sintome de sarcina ast rasp va rog
0
24-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
elenita, urinezi mai des la sarcina cam din luna a 7-a!:-))Ce spui tu e probabil, doar, o infectie urinara.Nu-ti mai face atatea probleme.
0
01-08-2010, ora 03:38
laur92
Nu este medic/terapeut
laur92
cum aflu daca prietena mea e insarcinata am facuto aseara si as dori sa aflu mai multe va rog e pt prima data cu ea va rog -* pls ast ras urgent


(*modificat de administrator)
0
01-08-2010, ora 03:40
laur92
Nu este medic/terapeut
laur92
ei i sa terminat ciclu alalta ieri si nush sigur daca ramane insarcinata eu nu miam dat drumu in ea dar a curs si pe ea putin si nush ce sa fac sunt umpic cam speriat de chestia asta ca e pentru prima data cu ea as dori si eu un ras cat mai repede
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •