am simptome de sarcina... dar testul mi-a iesit negativ

15-01-2013
valentinakitty
Nu este medic/terapeut
valentinakitty
am si eu o intrebare :eu am probleme cu menstruatia dar acum nu am mai av ciclu de 1luna jum ap 2 si am toate simtomele sarcinii dar am facut test si mia iesit negativ!! ce se intampla cu mn ?sunt sau nu gravida va rog raspundett-mi la aceasta intrebare :)
4 comentarii
0
15-01-2013, ora 09:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai cumparati de la farmacie un test de sarcina de mare acuratete (~ 20 lei) si repetati ca sa stati linistita.

Anumite medicamente pot produce intarzierea ciclului menstrual sau poate va confruntati cu o amenoree.
Documentati-va despre amenoree si cauzele ei pe net.
0
17-01-2013, ora 09:45
kikoo
Nu este medic/terapeut
kikoo
buna.. am si eu o intrebare... trebuia sa imi vina cm pe 19 dec, am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv, ma dor sanii, spatele, burta ( uneori cu mici arsuri ) am greturi dimineata si noaptea, de dimineata am observat ca nu ma mai doare asa spatele, burta mai deloc, greturi tot am, intrebarea este cat de sigur este testul de sarcina sa il repet ?
0
17-01-2013, ora 11:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ kikoo

Cereti la farmacie un test de sarcina de mare acuratete.
Costa cam 20 lei.

Sa nu luati medicamente pe perioada sarcinii si sa mergeti la un medic obstetrician care sa va supravegheze pe tot parcursul evolutiei ei.
0
17-01-2013, ora 11:07
kikoo
Nu este medic/terapeut
kikoo
testul l-am facut dupa 26 zile.o sa-l repet totusi...ms pt raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  •