Am slabit dupa operatie

25-11-2009
svejk
Nu este medic/terapeut
svejk
Buna ziua. In luna iunie a acestui an am suferit un accident rutier cu mai multe traumatisme (fracturi la membre, fracturi costale, fractura mandibula). Am stat in spital doua saptamani, timp in care am "mancat" doar glucoza din perfuzie. Fiindu-mi rupta mandibula, nici dupa operatii nu am dus-o mai bine cu mancarea, timp de doua luni de zile hranindu-ma doar cu mancaruri usor de masticat.
3 comentarii
0
25-11-2009, ora 19:26
svejk
Nu este medic/terapeut
svejk
Mentionez ca nu am fost eu gras inainte; aveam cca 65 de kilograme, la 20 de ani. Acum am slabit la 50 de kg. Am tot incercat cu vitamine de tot felul, dar niciun rezultat. Daca este ceva care sporeste pofta de mancare si totodata sa aiba un rol important in redobandirea kg pe care le-am pierdut, va rog sa ma ajutati.
0
02-03-2010, ora 15:11
luciana.l
Nu este medic/terapeut
luciana.l
Tynn Caută un supliment nutritiv de calitate şi vei rezolva această problemă.
0
24-02-2012, ora 23:27
lilyanne_b88
Nu este medic/terapeut
lilyanne_b88
Buna ziua!
In urma accidentului cate zile de spitalizare ati avut in total?Ma refer strict la cele de spitalizare, nu si cele de ingrijire ambulatorie.Din punctul meu de vedere, aveti anumite drepturi in urma acestui accident.Imi puteti lasa datele dvs pentru a va contacta sa va pot explica in ce consta drepturile dvs.
Multumesc,
Ioana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •