am uitat sa incep pastilele

19-12-2011
ralluka22
Nu este medic/terapeut
ralluka22
buna ziua.am o mare problema cred.din cauza unor probleme am uitat sa incep al 5-lea blister.am avut si relatii sexuale neprotejate.se poate sa fii ramas insarcinata, pentru ca iau de ceva timp anticonceptionale.va rog sa imi rapsundeti urgent.sunt foarte speriata.va rog din suflet.
3 comentarii
0
19-12-2011, ora 12:15
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Depinde in ce zi ai avut relatii sexuale neprotejate, da mai multe detalii, daca ai avut relatii sexuale neprotejate imediat dupa menstruatie iar menstruatia a durat putine zile, ai sanse mari sa nu fi ramas gravida. Spune mai multe detalii, in ce zi calendaristica a inceput menstruatia si in ce zile ai avut contacte sexuale neprotejate.
O femeie poate ramane gravida din prima luna a renuntarii la anticonceptionale, efectul lor nu se extinde asupra niciunei luni ulterioare.
0
19-12-2011, ora 16:58
ralluka22
Nu este medic/terapeut
ralluka22
ciclul mi-a venit pe 11 decembrie.s-a terminat pe 15 decembrie.am avut relatii sexuale, 17 si 18.dupa cate am citit eu pe internet nu cred ca pot ramane, dar oricum sunt nelinistita si imi este frica.
0
21-12-2011, ora 17:49
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sunt sanse extrem de mici sa fii gravida, stai linistita si asteapta luna viitoare fara stres. Potrivit metodei calendarului, in cazul in care ai un ciclu lunar de minim 28 de zile nu vei ramane gravida. Eu zic sa nu te stresezi degeaba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul