Amenoree sau Gravida ?

18-03-2019
Badea Gina Maria
Nu este medic/terapeut
Badea Gina Maria
Buna ziua, am 22 de ani si aproape de 2 luni de zile nu mia veni CM ultima menstra am avut-o pe 27.01 Menționez ca am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu fara a ne proteja, dar ne-am ferit. Prietenul meu e foarte sigur ca nu a lasta. Am facut 3 teste de sarcina si sunt toate negative. Menționez ca nu am nici un simptom de a fi insarcinata! Va rog sa imi Spune-ți ce as putea face!!
4 comentarii
0
19-03-2019, ora 09:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

in primul rand puteti ramane insarcinata daca nu folositi mijloace de contraceptive chiar daca ejacularea nu se produce in interiorul vaginului. Mare atentie daca nu va doriti o sarcina acum; in lichidul seminal (lichidul ce se secreta si elibereaza de catre barbat in timpul actului sexual) exista spermatozoizi; este un mit ca puteti ramane insarcinata doar daca are loc ejacularea; daca exista penetrare si nu va protejati puteti ramane insarcinata

O zi buna,
Clinica Medicala Marie stopes
0
19-03-2019, ora 16:41
Badea Gina Maria
Nu este medic/terapeut
Badea Gina Maria
Si testele de sarcina ? ! Sunt toate 3 de alt tip si negative !
0
21-03-2019, ora 10:59
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Depinde cand ati facut testele de sarcina, la ce distanta/interval de actul sexual
0
21-03-2019, ora 12:43
Badea Gina Maria
Nu este medic/terapeut
Badea Gina Maria
primul test l-am facut la 5 zile dupa intarziere CM si celelalte la interval de 2 saptamani !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •