ametelii si dezechilibru

30-01-2014
Mihai1992
Nu este medic/terapeut
Mihai1992
Buna seara. De ceva timp am avut niste probleme astea insemnand prin ametelii dezechilibru.insa cu timpul treceau si veneau nu am dat importanta...insa acum 2 luni de zile din nou sa intamplat sa am o ameteala brusc seara...pur si simplu nu puteam sa misc capul din cauza ametelii foarte severe...dupa o noapte de somn mi-a trecut ameteala...insa a ramas frica aceea...insa problema e alta acum ma chinuie si ochii...nu prea vad la distanta si am avut chiar ieri un 'vartej' pentru cateva secunde o ameteala brusca.mentionez am facut analize sange, ochii chiar de 2 ori, ORL, inima EKG, si nimic.a mai ramas sa fac RMN insa am vrut sa va intreb pe dumneavoastra daca a mai patit cineva sau ceva din cele spuse de mine...mentionez ca petrec mult timp la calculator...cam cu asta ma ocup...
2 comentarii
0
30-01-2014, ora 19:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1un vertij rotator, cand se invarte casa cu DVs. poate vorbi de o problema la urechea interna, se investigheaza in clinica ORL spital universitar
2 dar dn cele descrise posibil sa fei o problema mult mai grava de circulatie cerebrala
se impune o internare la Neurologie si investigatii serioase
0
30-01-2014, ora 19:43
Mihai1992
Nu este medic/terapeut
Mihai1992
alta varianta in afara de a ma interna nu pot? deoarece nu dispun de asigurare.si nu o sa-mi permit sa platesc...un tomograf ar depista problema? sau imi recomandati RMN?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apare amețeala?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.