ampicilina afecteaza sarcina?

12-06-2010
catalina_angel
Nu este medic/terapeut
catalina_angel
dupa 40 de zile dup intarzierea ciclului adika pe 24 mai am avut amigdalite am luat ampicilina am crezut ca vars din cauza medicamentelor imi era rau de l amigdallite dar mi am fac teste dup 3 zile si sar putea sa fie o sarcina.ciclu mia venit pe data de 9 aprilie pana pe13.cat de mult afecteaza in sarcina ce am luat?si aavocalmin fiola pentru temperatura ca am avut temperatura.multumesc
5 comentarii
0
12-06-2010, ora 16:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cele luate nu fac nici un rau in sarcina, stai linistita.
0
12-06-2010, ora 21:10
catalina_angel
Nu este medic/terapeut
catalina_angel
la cat timp se face ecograf.cum se calculeaza sarcina?menstruatia mia venit p 9 aprilie pana p 13 luna mai nu mi-a venit in momentul de fata nu.valoarea hcg 158615 reprezinta o sarcina?este interzis sa te dai cu oja daca ar fi sa fiu insarcinata?ce ar trebui sa mananc?si ce sa evit?ce creme ar trebuii sa folosesc afecteaza ?ingeneral orce fel de crema de corp
0
20-01-2011, ora 16:52
chi79
Nu este medic/terapeut
chi79
Dar Amoxicilina se poate folosi in timpul sarcinii?
0
01-03-2011, ora 09:56
danyella_rom
Nu este medic/terapeut
danyella_rom
buna ziua.ultimul ciclul lam avut pe 25 ianuarie pe 3 februarie am facut doua radiografi dentare si pe 17 februarie am inceput sa iau ampicilina 2 zile.acum am aflat ca sunt gravida si imi este frica sa nu fi afecatat bebele radiografiile sau ampicilina.multumesc
0
21-10-2011, ora 16:49
rubya23
Nu este medic/terapeut
rubya23
sunt gravida in a 6 sapt si am infectie urinala doctoru mi.a dat ampicilina afecteaza cu ceva bebele????si cand iau ampicilina knd fac pipi ma ustura si deobicei nu prea am sintome???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: