analize gineco

28-05-2014
alon
Nu este medic/terapeut
alon
buna ziua tuturor, mi am facut un set de analize care au iesit asa:
-calitatea frotiului :este sastisfacatoare pentru interpretare cu celule endocervicale prezente
-interpretarea frotiului actual: negativ, fara leziuni intraepiteliale si /sau de malignitate
-evaluare hormonala :pattern hormonal compatibil cu varsta si anamneza
rezultat final:frotiu moderat inflamator (tbs)

microbiologie:-examen microscopic nativ:absent:'clue'cells, flora coco-bacilara, trichomona si vaginalis
-examen microscopic colorat:moderate celule epiteliale superficiale rare pmn prezenti bacili gram pozitivi doderlein

;si as vrea sa mi spuneti cate ceva despre fiecare daca stiti, mi s-a spus ca analizele sunt bune doar acea inflamatie da de banuit si mi-a recomandat sa iau niste ovule(cervugid), sau sa investighez :ureaplasma, microplasma, chlamydia.puteti sa mi spuneti cum sa procedez, aceste analize cat costa?stiu ca iese la analizele de urina sange si secretie corect?
1 comentarii
0
02-06-2014, ora 09:24
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Rezultatele analizelor sunt bune, inflamatia poate aparea din cauza mycoplasmei si ureeaplasmei sau chlamydia. Pentru acestea este necesar sa faceti un set de analize specifice.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: