Analize sange si urina in vederea " reobtinerii " permisului de conducere

11-10-2016
Nimeni altul
Nu este medic/terapeut
Nimeni altul
Buna ziua, in primul rand am sa incerc sa ma fac inteles ce anume mi s.antamplat :
In luna februarie 2016 mi s.a suspendat permisul de conducere pt 1 an zile in Italia pt conducere sub influenta alcoolului. Permisul fiind romanesc.detin toate categoriile. Acum ca se apropie februarie 2017, urmeaza sa fac analize ca ei sa vada daca sunt dependent sau nu de alcool. Analize de sange si urina (circa 6 analize, 6 sedinte, nu inteleg de ce asa multe).
Intrebarea mea a.r fi...daca eu la 15 decembrie incep acest proces de analize, cu cat timp inainte nu trebuie sa mai beau nimic ?
Din cate am inteles, a.r fi vorba cu o luna inainte sa nu mai pun alcool deloc in gura si cu o alta luna daca e sa mai beau acest lucru ar trebui sa fie ocazional, si mi.ar prinde bine si o cura naturala de detoxifiere in luna de dinaintea analizelor. Este adevarat ?
O alta problema ar mai fi ca pana la sfarsitul lunii August acestui an, ocazional, de 2 ori pe luna am mai folosit si prafulete (coca)nu in exces, maxim 3 liniute. Din august pana in decembrie a.r fi vorba de 5 luni in care nu am mai tras si nu voi mai trage nimic, ceea ce eu cred ca a.r trebui sa imi iasa din corp...pt ca mi.e frica de analiza de urina...nu stiu cat timp prafu imi ramane in corp.
Sper ca m.am facut inteles si daca nu revin cu explicatii. Va multumesc pt atentie !!!
1 comentarii
1
11-10-2016, ora 14:07
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Dumneavoastra pe cine vreti sa pacaliti de fapt? Nu ati inteles nimic din ceea ce vi s-a intamplat si care a fost un semnal de alarma!
Cu alte cuvinte vreti sa va "abtineti" de la alcool si droguri pana va luati permisul inapoi si pe urma? Poate un accident ceva, eventual niste victime...?!

Va recomand calduros sa schimbati abordarea, si sa va tratati corect si responsabil problemele ca sa nu ajungeti in situatii chiar si mai complicate si periculoase.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.