Angiomiolipom rinichi
Bunadimineata! Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns am facut mai multe ecografii din care penultima in decembrie 2016 mi.a iesit nisip la rinichi ieri am repetat la alt ecograf si mi.au spus ca am un angiomiolipom cortical dreapta de 7.3 mm (mica arie hiperecogena cortical dreapta). Cat de grav este? Se mai poate trata? Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Sunt disperat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Urologie!
- 1Un rinichi mai mare...Problema ?!
- 0Dureri puternice in zona lombara, genitala
- 1diagnostic: nisip la rinichi?
- 2Probleme rinichi sau lombosciatica?
- 1Infectie urinara sau?
- 0viata sexuala depa sonda cook
- 1Uriclar si Uralyt-U
- 1Infectie urinara Proteus
- 0probleme digstive
- 0Senzatie continua de urinare de mai bine de o luna fara rezultat!
- 0febra 40.2
- 2Urina cu cheaguri de sange
- 1Dureri Urinare + cheaguri sange si sange la final
- 1Nisip la rinichi
- 0Hidronefroza grad 2, pietricele si nisip
- 3Nisip la rinichi
- 1Infecție urinară
- 0Piatră la rinichi, depistată de medic specialist
Mai multe informații despre: nisip la rinichi