Anticonceptionale
Buna seara! Folosesc anticonceptionale Karissa de aproximatic 2 ani si jumatate. Am inceput tratamentul cu Karissa in urma unui consult la ginecolog, specific eram inca virgina, avand probleme cu dereglarile hormonale. Dupa un an mi am inceput viata sexuala si am continuat sa iau anticonceptionalele, dupa un an si 8 luni am facut o pauza de 3 luni, iar cand le am reinceput am administrat pastila din prima zi de menstruatie.Le am reinceput de aproximativ 4 luni, le am luat in fiecare zi la aproximativ aceeasi ora doar cu mici amanari de o jumatate de ora-o ora...luna trecuta am intretinut relatii sexuale neprotejate dupa 7 zile de administrare a pastilelor, in pauza de 7 zile menstruatia a aparut fix dupa 3 zile la fel cum a fost de fiecare data...insa de cand am inceput iar pastilele dupa cele 7 zile ma simt putin ametita si am stari de voma...este posibil sa fiu totusi insarcinata?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 8menstruatie peste sarcina
- 3am uitat sa iau o pastila... ce sanse sunt sa fiu insarcinata?
- 4menstruatia nu vine... sunt insarcinata?
- 4sunt gravida?
- 8Pot fi ramas gravida?
- 7fff urgent: pilula luata mai tarziu cu o ora
- 4pot ramane insarcinata daca nu a ejaculat "inauntru"?
- 3Sarcina la o zi dupa menstruatie?
- 3Poate ramane insarcinata?
- 3am si eu o intrebare: pot fi insarcinata?
- 5Ma dor sanii
- 4Sarcina sau nu?
- 13Mi se apropie menstruatia sau sunt insarcinata?
- 0dereglare menstruala sau posibila sarcina?
- 5Este vorba se o sarcina ?
- 2E vorba de sarcina ?
- 1sarcina sau raceala?
- 0e posibil sa raman insarcinata?
- 5Sunt insarcinata?
- 0Sunt gravidă?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
