anticonceptionale si 5HTP, arsenicum album

18-06-2013
dorina26matei
Nu este medic/terapeut
dorina26matei
Buna ziua! Am fost la un medic homeopat care mi-a prescris 5HTP (2 saptamani) si Arsenicum album CH30 pentru 1 zi si Arsenicum album CH200 pt 3 zile. Mi-a prescris aceste remedii deoarce am frica de boala si de moarte.
Eu folosesc anticonceptionale Qlaira ( deoarce am avut hemoragii). Doresc sa stiu daca se potrivesc anticonceptionalele cu acest tratament, daca nu interactioneaza, daca nu isi anuleaza efectele. Multumesc
Astept raspuns
2 comentarii
0
18-06-2013, ora 16:16
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
arsenicul este o otrava, il folosesc stomatologii sa omoare nervii dintilor bolnavi atunci cand nu fac anestezie.
poate ca homeopatii il folosesc in doze infime dar eu nu te-as sfatui sa incerci!
sanatate multa!
0
18-06-2013, ora 17:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Este de preferat ca tratamentul homeopatic să nu se facă în paralel cu vreun alt tratament. Asocierea cu antibiotice, preparate cortizonice, neuroleptice, etc. nu este indicată pentru că remediul nu poate acţiona la potenţialul său maxim sau chiar deloc. Alte medicamente mai "uşoare" se pot folosi ocazional dacă pacientul nu poate contacta medicul homeopat. În cazul medicaţiei cronice pentru inimă / hipertensiune de exemplu tratamentul se poate face în paralel, medicul încercând să reducă treptat, dacă este posibil, celelalte medicamente.

Sursa: http://www.mariusradu.ro/intrebari-frecvente
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.