anticonceptionale si antibiotice

20-11-2012
anamaria90
Nu este medic/terapeut
anamaria90
Buna seara! din cate stiu eu pe perioada unui tratament cu antibiotice anticonceptionalele nu-si mai fac efectul. Trebuie sa continui sa iau anticopcetionalele pe perioada tratamentului cu antibiotice? Dupa cat timp de la terminarea tratametului cu antibiotice se poate face sex neprotejat? Astept un raspuns, va multumesc!
2 comentarii
0
21-11-2012, ora 14:25
danielacaluian
Nu este medic/terapeut
danielacaluian
Nu intrerupe administratrea anticonceptionalelor. Am inteles ca dupa 7 zile de la terminarea tratamentului cu antibiotice pilula isi face din nou efectul 100%..cred ca 10 zile e ok pana la contact.
0
30-11-2012, ora 19:28
jyoana
Nu este medic/terapeut
jyoana
buna seara,
a-si dori si eu sa aflu cand pot incepe tratamentul cu antibiotice (zinnat 500) prescris pt o infectie in conditiile in care au melleva 35 daca miercuri noapte am facut sex fara prezervativ,
multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul