desorelle si zinnat

23-02-2009
Riri T
Nu este medic/terapeut
Riri T
buna seara! sunt protejata daca iau antibiotic zinnat si anticonceptionalul desorelle?
4 comentarii
0
23-02-2009, ora 22:50
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Buna Raluca, din cate stiu antibioticul slabeste puterea anticonceptionalului. Medicul meu mi-a recomandat in astfel de situatii sa folosesc metode de bariera (ex prezervativul) in perioada in care se administreaza antibioticul si 7 zile dupa terminarea administarii antibioticului. Asa e mai sigur.. eu zic sa faci si tu la fel ptr siguranta ta.
0
24-02-2009, ora 11:44
Riri T
Nu este medic/terapeut
Riri T
merci..si inca o intrebare la care as vrea un raspuns. dupa cat timp de la administrarea ultimului antibiotice se pot consuma bauturi alcoolice?
0
25-02-2009, ora 09:54
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Din cate stiu antibioticul se elimina din organism dupa 24 de ore, bea multe lichide si va fi si mai sigur...
0
09-08-2010, ora 11:04
strumfy25
Nu este medic/terapeut
strumfy25
Buna ziua, am si eu o intrebare:iau Desorelle si pentru puroi in gat iau si Zinnat, precizez ca iau de 5 zile.Am avut contact sexual neprotejat(am uitat de efecte).Pot sa iau pilula de a 2 zi?
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul