as dori un baietel!

22-10-2013
maftei.mihaela
Nu este medic/terapeut
maftei.mihaela
buna seara! de 3 zile, fac teste de ovulatie, azi chiar am facut 2 si liniuta de test este tot mai pronuntata!Am inteles ca pot ramane inasrcinata imediat dupa ovulatie, asta ar insemna ca linuta de test ar trebui sa scada in intensitate!Pot spune ca azi am avut si secretia ca albusul!sa incercam in seara asta?maine dimineata?sau maine seara, daca nu e prea tarziu?
2 comentarii
0
22-10-2013, ora 19:30
Dr. Carmen Rusu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Carmen Rusu
Buna seara.
Daca si a doua liniuta este colorata, inseamna ca sunteti la ovulatie.
Contactul sexual este bine sa aiba loc inainte ca foliculul sa se sparga si sa aiba loc eliberarea ovocitului (adica ovulatia).
Ar fi foarte bine daca ati avea contact sexual in seara aceasta, apoi ulterior la 2 zile.
Succes!
0
22-10-2013, ora 19:40
maftei.mihaela
Nu este medic/terapeut
maftei.mihaela
va multumesc mult pentru promtitudine, am uitat sa mentionez ca ne dorim un baietel, deoarece avem deja o fetita( dar daca ar fi tot fetita nu ne-ar deranja) dar pentru mine as dori sa stiu ca am incercat sa am si un baietel!si am auzit ca exact in ziua ovulatiei sau urmatoarea sunt posibilitati mai multe sa avem un baietel!am o poza cu testele dar nu stiu cum sa o atasez
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •