AS PUTEA FI INSARCINATA ?? URGENT VA ROG

25-09-2016
AndreeaCrisa
Nu este medic/terapeut
AndreeaCrisa
Buna seara, sunt panicata deoarece am citit pe net tot felul de lucruri si m-am speriat, nu pot vorbi cu cineva, mai ales cu mama.
Acum app 2 saptamani, pe data de 12 septembrie am mers la prietenul meu si am facut peeting ( acea frecare pe vagin ) nu a fost nici o penetrare deoarece sunt VIRGINA. Apoi ne-am satisfacut reciproc iar abia atunci a avut loc aceea ejaculare. Acel contact pe exterior a avut loc neprotejat. Imi este frica de faptul ca as putea ramane insarcinata si m-am panicat, din cunostintele mele stiam ca nu exista astfel de sanse. Dupa acest incident la 3 zile mi-a venit ciclul normal
Va rog sa ma ajutati !
Tin sa mentionez ca el mi-a spus ca nu a ejaculat si nu a simtit vreun lichid preejaculator. De cateva zile ma simt balonata si de aceea m-am speriat din nou
7 comentarii
0
26-09-2016, ora 00:45
david90
Nu este medic/terapeut
david90
De cand virginitatea sta intr-un himen?! Tu nu mai esti virgina odata ce ai trecut la practici sexuale impreuna cu un partener.In mintea ta de adolescenta ----*, tu poti crede in continuare in "virginitatea" ta, insa eu ca barbat, iti spun ca virginitatea ta s-a dus pe apa sambetei in momentul in care unul s-a frecat cu penisul de vaginul tau.Ca barbat, cred ca as prefera o fata care sa fi fost "dezvirginata" de saua de la bicicleta, :)) sau una care s-a "dezvirginat" singura prin masturbare cu un dildo, dar de vaginul careia nu s-a atins si nu s-a frecat nimeni, decat una cu pretentii inchipuite de virgina...:))

(*modificat de Admin)
1
26-09-2016, ora 12:33
AndreeaCrisa
Nu este medic/terapeut
AndreeaCrisa
Sunt virgina deoarece nu m-a penetrat nimeni si punct. E problema ta. Eu am cerut un sfat, nu ma intereseaza cum ai vrea tu sa fie o fata
0
26-09-2016, ora 14:19
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Lasa, ca mai sunt unele din generatia ta, care s-au lasat penetrate oral si/sau anal, tot pentru a-si "pastra virginitatea"... Tu faci parte cam din aceeasi categorie. :))
Sfatul nu il vei primi de la nimeni pe acest forum, iti garantez, fiindca e o intrebare prea banala intr-un context chiar penibil, ce denota o lipsa totala de educatie sexuala.Gasesti pe net toate informatiile de care ai nevoie.Spor la cautat!
0
29-09-2016, ora 13:07
AndreeaCrisa
Nu este medic/terapeut
AndreeaCrisa
Voiam sa ma asigur pentru ca da, nu cunosc informatii despre contacul sexual, dar nu trebuie sa ma judeci. Eu am spus ca sunt virgina in sensul ca nu am facut sex, nu ma refeream la aceea virginitate, inocenta pierduta si bla bla...de aia sunt si eu constienta ca o data cu asta s-a pierdut
0
29-09-2016, ora 13:09
AndreeaCrisa
Nu este medic/terapeut
AndreeaCrisa
Si e o diferenta intre astea si ce am spus eu.
0
29-09-2016, ora 13:10
AndreeaCrisa
Nu este medic/terapeut
AndreeaCrisa
Si inca un lucru David, tu ma trimiti sa caut pe net si eu am mentionat ca am cautat si am vazut o mie de prostii, de aceea am apelat aici
0
26-10-2016, ora 16:42
Euanisoara
Nu este medic/terapeut
Euanisoara
Buna ziua!deranjez cu o intrebare care ma framanta de cateva zile..am avut CM pe data de 11oct. Pe data de 22 oct am avut secretie gelatinoasa am avut contact sexual si in aceasta zi si a 2 a zi..pe data de 25 oct dupa c am fost la baie pe hartie a apartut secretie vag cu un firicel de sange..intrebarea mea este..cumva este semn de implatare sau ce este?mentionez ca nu am mai patit asa ceva niciodata..!multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •