As putea sa fiu însărcinată?

16-02-2019
Antonia30
Nu este medic/terapeut
Antonia30
Bună seara. Eu și soțul meu ne dorim mult un bebe. Ultima menstruatie am avut-o pe 20 ianuarie 2019, am calculat când ar trebui sa am ovulația și mi-a ieșit pe 3 februarie. Asa ca, eu și soțul am avut o relație neprotejata în timpul acela, bineînțeles cu ejacare înăuntru. Am mai încercat și după data asta. Eu acum am niște simptome. Uneori am stari de greata, mici oboselii, crampe abdominale (care țin sa precizez nu le aveam înainte de menstruatie și mai ales ca le am asa de devreme). Am spus sa fac un test de sarcina, cum mai am 4 zile pana trebuie sa vina (17 februarie) si a ieșit negativ, spre dezamăgirea mea. Acum ma gândesc dacă l-am făcut prea devreme sau pentru ca nu l-am facut dimineața testul ci după amiaza. As putea totuși sa fiu și sa nu știu? Mulțumesc
2 comentarii
0
16-02-2019, ora 09:15
Anca Liliana
Nu este medic/terapeut
Anca Liliana
As dori sa stiu daca e posibil sa fiu insarcinata, prima zi de cm a fost pe data de 17 ianuarie pe data de 31 am facut inseminare si pe 1 feb am avut si contact , pe data de 15 feb am facut test si mia aparut 1 linie bine pronuntata si inca 1 mai putin pronuntata Am repetat testul si a iesit la fel, este posibil sa fiu insarcinata ?? Multumesc
0
21-02-2019, ora 11:48
ramona Vasile
Nu este medic/terapeut
ramona Vasile
Da. E pozitiv. Si eu mi-am facut pe 12 februarie exact in ziua cand trebuia sa am menstruatia si mi-a iesit a doua linie mai stearsa. A doua zi am facut la sange si s-a confirmat sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: