as vrea sa stiu mai mult depre papulele perlate ale penisului

22-08-2007
stef2
Nu este medic/terapeut
stef2
as vrea sa stiu tot ce se poate despre papulele perlate ale penisului...
6 comentarii
0
22-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Papulele perlate sunt leziuni ale pielii, caracterizate printr-o mica ridicatura rosie sau neagra, dura. Apar in unele boli de piele si in sifilis.
0
23-08-2007, ora 00:00
stef2
Nu este medic/terapeut
stef2
adica , apar in unele boli de piele si in sifilis?
0
23-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Papulele perlate au culoarea ALBA ( de aia se numesc "perlate"). Nu li se cunoaste cauza, nu prezinta niciun pericol si NU APAR IN SIFILIS !!! Nu necesita tratament !
0
03-05-2008, ora 00:00
123fire123
Nu este medic/terapeut
123fire123
si eu am :-?? nu ma deranjeaza cu nimic..chiar au inceput sami placa :P fac haz de necaz...as vrea si eu sami treaca..da na..asta e :-??
0
15-05-2010, ora 12:25
manole40iulian
Nu este medic/terapeut
manole40iulian
salut.miau aparut acum vreo luna si ceva in urma unor excese sexuale, niste mici (dar mici )bubite sub gulerul glandului.au aceeasi culoare ca a pielii din jur insa sint mai aspre la pipait si imi produc mincarimi daca nu ma spal de 3, 4 ori pe zi, iar pe parcursul unei zile lasa ceva ca o crema alba, grasa.si nu sau intins, au ramas exact sub gulerul glandului, iar pielea care acope glandul e usor iritata.problema e ca lucrez pe mare si acum sint plecat si va mai dura pina ma intorc, insa as vrea sa scap de discomfort.imi puteti recomanda cum si daca as putea sa scap de ele folosind vorba marinareasca:"mijloacele bordului"?avem o farmacie la bord in care am vazut:BANEOCIN pulbere cutanata, DERMOTIS unguent.daca imi puteti recomanda ceva de la farmacie nu este problema ca venim la mal zilnic si pot merge sa cumpar.va multimesc
0
16-05-2010, ora 13:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Faceti numai niste spalaturi cu bicarbonat de sodiu alimentar, o ligurita de bicarbonat la o cana cu apa, de 2 ori pa zi, dimineata si seara, timp de o saptamana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: