Atac de panica

07-05-2024
Sarapop
Nu este medic/terapeut
Sarapop
Buna,
Am mai scris despre acest subiect.
Am anxietate sociala de mult timp care se manifesta in special la locul de munca sau atunci când vorbesc și sunt privită. Atacul de panica se declanșează automat oricât îmi vorbesc rațional și știu ca nu sunt intr-un pericol. Nu pot sa ies din el. Când știu ca urmează o ședința deja gândurile ma năpădesc. Cu cat evit mai mult situațiile, pe moment ma simt ușurata ca am scăpat dar când nu am încotro efectiv intru in panica ( amețesc, am mâinile reci, vocea mi se sugruma și frica mea e ca se vede și ma fac de ras). Degeaba știu ca rațional nu am de ce sa îmi fie frica efectiv e automat. Am încercat psihoterapie dar nu am reușit nimic.
Este cineva care a reușit sa treacă peste sau sa le mai domolească cat de cat?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: