Avort incomplet al unuia dintre gemeni

12-05-2019
Eu1985
Nu este medic/terapeut
Eu1985
Buna ziua,

Am 34 de ani si sunt însărcinată în 14 saptamani. La 7 saptamani am avut o sangerare consistenta (un cheag mare de sange) iar la ecograf bebe era Ok. La o ecografie ulterioară (4D) am fost informată că alaturi de bebelusul care se dezvolta normal exista un sac embrionar gol si un hematom. De atunci am suferit 2 hemoragii ( cu cheaguri asementoare cu bucati de ficat) si am consultat diferiți dr. Unii spun ca am placenta dezlipita si ca voi mai sangera in timp ce dr mea (eco 4D) imi spune ca sangerarea provine de la sacul embrionar gol si sunt determinate de contractiile uterine. Acest sac se va reabsorbi cu timpul? Ati mai intalnit cazuri asemanatoare de avort incomplet al unui dintre Gemeni?

Mulțumesc frumos,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

25-04-2019, ora 13:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac Probiotics
OptiBac Probiotics - adaptate nevoilor tale
OptiBac Probiotics ofera o gama complexa de probiotice pentru afectiuni specifice, avand la baza cele mai cercetate tulpini din lume. Acestea tranziteaza tractul gastro-intestinal si patrund in tractul vaginal, unde colonizeaza si adera la celulele epiteliale vaginale. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Concepția gemenilor - metode
  • Sarcina gemelara
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.