Avortul sub 18 ani

22-04-2009
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
Hey.Mi'am facut 2 teste de sarcina. Primul era Sure Check.A iesit pozitiv (prima liniuta clara, a2a se vedea dar mai stearsa).Mi'am luat inca un test (banda) si a iesit la fel.a2a liniuta mai stearsa.Cele 2 teste le'am facut la interval de max juma de ora.Maine o sa mai fac un test Sure Check, poate totusi nu a fost ok ca le'am facut unul dupa altul.
Oricum pb cea mare...e sarcina. Oricat de mult as iubi eu copiii, nu il pot pastra.In primul rand, parintii mei ar reactiona oribil cand ar afla si in al doilea rand, nici macar majora nu sunt.Deci se pare ca trebuie sa ma descurc chiar singura in situatia asta pt ca "taticul" e putin spus dezinteresat. Aveti idee unde se poate face un avort in cluj (am 17 ani) si cam cat ar costa? va rog mult.
8 comentarii
0
22-04-2009, ora 17:17
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Buna lady in caz ca a doua linie aparea mai stearsa rezultatul este pozitiv chiar daca nu se vede clar, eu sunt din iasi, aici avortul costa 1.700.000 dar in cluj nu am idee, iti urez succes si ai grija de tn!
0
22-04-2009, ora 17:27
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
dar incearca sa vb cu prietenul tau, atunci cand a facut dragoste cu tine trebuia sa se gandeasca si l-a consecintele care vor aparea, incearca sa vorbesti cu cineva mai in varsta, daca te hotarasti sa faci avort ca nu iti va da voie. O prietena a mea abia implinise 18 ani si i-a dat voie sa faca, a durat 10 minunte interventia, nu a fost foarte dureroasa, dupa o ora a plecat acasa dar in schimb dupa a avut vreo 3 zile sangerari, si dureri de burta, cap.
0
22-04-2009, ora 21:22
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
well...am vorbit cu el...pb e ca noi nu mai suntem impreuna.el fiind mai mare ca si mine (credeam ca si mai matur, dar m'am inselat) a promis ca va fi bine si tot se va rezolva.nu stiu cum sincer..sunt speriata si agitata.el a zis ca va fi alaturi de mine si va rezolva pb...dar mi'e frica.cum voi fi dupa aceea? mi'e frica si fizic si psihic.am inteles ca se fac si daca nu ai 18 ani..dar coasta... :| nici nu ma gandesc sa il pastrez, desi mi'as dori.stiu ca am doar 17 ani si ca suna aiurea, dar ar fi bebelu meu... :| nu e nici o sansa sa il pastrez.ai mei nu trebuie sa afle...deci singura rezolvare e sa fac avort :|
0
22-04-2009, ora 23:02
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
oofff, mai, Lady cum d-zeu mai exista si in ziua de azi fete care se lasa pacalite de barbati la modul asta?????De pastrat copilul...nici eu nu te-as sfatui...Eu aveam 24 de ani la primul copil, eram casatorita, am beneficiat de ajutorul sotului si al familiei, aveam casa mea si tot mi s-a parut greu...Frumos, dar greu...Tu nici casatorita nu esti si nici liceul cred ca nu l-ai terminat...Ce ai gandit cand ai facut sex neprotejat..?Oricum..cat timp a trecut de la contactul sexual la care presupui ca ai ramas gravida..?Despre intrerupere de asrcina la minore...chiar nu stiu ce sa-ti zic...Probabil ca se face, dar dupa cujm ai spus si tu costa mult.Imi pare rau pt tn..:-(
0
23-04-2009, ora 09:50
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Sper sa fie totul bine, si sa nu patesti nimic :( te-ai interesat de vreo clinica prin cluj?ar fi o prostie sa iti spun sa il pastrezi la o varsta asa de frageda, dar bani ai :(?cum ai sa te descurci?vorbeste cu cineva apropiat sa te ajute. Succes si ai grija de tine! astept msg cu ce ai mai facut
0
23-04-2009, ora 14:24
LadyBug26
Nu este medic/terapeut
LadyBug26
pai problema pare a fi cea cu clinica.nu stiu unde se pot face.nu prea am cu cine sa vorbesc.ai mei tocmai divorteaza, nu se pune pb sa le zic.bani...mda:| cum spuneam...important e sa gasesc clinica cat mai repede. mai mult de o luna nu are cum sa aiba sarcina, de asta sunt 100% sigura.
0
23-04-2009, ora 15:52
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Nu ai nici o prietena mai in varsta?sau vreo matusa cu, care vorbeste orice?vreo cunostiinta la spitale?iti urez succes ai grija de tn:(
0
23-04-2009, ora 16:34
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Dak vrei iti dau id meu si mai vb. pe messenger:* al1nush2006 si vb. acolo dak vrei:* ai grija de tine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  •