Baietel de 4luni plinge cind il pun la sîn

15-05-2023
InnaG
Nu este medic/terapeut
InnaG
Buna, ajutati-ma va rog cu un sfat. Bebelus de 4 luni refuza sînul, plinge cind il pun la sîn, accepta doar prin somn.La 3 luni am avut aceeasi problema, 4 zile a refuzat sa manince, accepta doar noaptea prin somn sau ziua cind ii dadeam suzeta si practic deja adormea. Se normalizase parva si Acum iarasi manifesta asa comportament de refuz. Nascut 3580kg, dupa prima luna 5 155 kg, 2 luna 6400, 3luna 7200 kg, 4 luna 7700kg.Alimentat doar la sîn, medicul imi propune sa-i dau lapte praf, pentru ce lapte praf daca eu il am pe al meu destul, ca a luat putin in greutate ultima luna…sunt confuza, nu inteleg de ce bebelusul se comporta asa, problemele cu plinsul la sin au fost chiar din prima luna de viata, dar atita timp cit baby adauga la kg nimeni nu identifica motivul de ce el plingea cind il puneam la sin. Poate fi refuzul sinul din motiv ca am flux mare de lapte? Sau totusi un alt motiv poate fi utilizarea suzetei? Caci analizele de singe si urina sunt ok
1 comentarii
0
18-05-2023, ora 01:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa aveti grija:
- sa nu aiba colici
- sa il tineti corect la san, fara sa ii astuptati nasucul, tineti bebelusul cu o mana si cu cealalta tineti sanul
- sa nu mancati iute, picant, alimentatia influenteaza calitatea laptelui
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Copilul refuză sânul - greva suptului
  •