batrana care a cazut

03-06-2016
stela-bz
Nu este medic/terapeut
stela-bz
Va rog sa-mi spuneti ce sa-i dau la o batrina de 89 ani care a cazut de epuizare la sapa in gradina, nu s-a lovit, a fost gasita la timp, nu am dus-o la spital ca nu vrea, i-am dat ginsavit pt.ca spune ca nu mai are putere si acum nu mai maninca aproape nimic.Ce pot sa-i dau pe cale orala, stiam ca este f.bun gluconolactat de calciu si magneziu, se mai fabrica, ce sfat imi dati un sfat cum pot sa o ajut ca la medic nu vrea si eu fiica ei sunt pusa intr-o postura f.grea pt.mine acum ca a-si vrea sa o pun un pic pe picioare pt.ca luna viitoare avem nunta cu fiica si nepoata ei si tare isi doreste sa ajunga pina atunci.Vreau un raspuns, spune ca se si sufoca.
2 comentarii
0
04-06-2016, ora 00:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Vitamax sau orice alte multivitamine, Vitamina C, supe pasate, piure, sucuri de fructe daca puteti sa ii faceti.
0
02-07-2016, ora 12:22
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Buna ziua! Parerea mea este ca toate persoanele ar trebui sa aiba grija de starea proprie de sanatate. In cazul persoanelor varstice, ele personal sau membrii de familie ai lor le-ar fi benefic sa se indrepte, sa solicite sprijin de la serviciile de geriatrie ale clinicilor medicale. Astfel pot primi ingrijire medicala, sfaturi utile pentru a-si mentine starea de echilibru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.