beta hcg-valoarea 1, 2 ce inseamna?!urgent!

21-06-2007
crazykiss
Nu este medic/terapeut
crazykiss
mi am facut beta hcg dupa 3 saptamani de la actul cu risc si azi am luat rezultatul:1, 20.stiu ca tot ce e sub 5 inseamna ca nu esti insarcinata dar acolo valoarea 1, 20 era incadrata si la valoarea normala(adica intre 0-5 logic)si la femei insarcinate in 1-2 saptamani, care aveau valori normale de la-1, 2 pana la 225 000.cum e posibil asa ceva??mentionez ca acum o saptamana am facut si 2 teste de sarcina ambele negativ au iesit(am avut contact neprotejat folosind coitus interuptus).eu ce sa cred daca valoarea e incadrata la ambele???e urgent va rog sa mi raspundeti.
7 comentarii
0
21-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Trebuie să credeţi că nu sunteţi gravidă.
0
15-08-2008, ora 00:00
dudutsa
Nu este medic/terapeut
dudutsa
mi'am facut si eu testul beta hcg si mi-a iesit la rezultat < 0.100...asta inseamna ca nu sunt insarcinata nu'?? va rog frumos sa'mi raspundeti si mie.Va multumesc
0
26-01-2010, ora 18:23
aida_dolce
Nu este medic/terapeut
aida_dolce
buna seara..imi puteti spune va rog ce este cu betaHCG-ul, cum se efectueaza(am inteles ca la 48)pentru a depista o sarcina extrauterina?
am facut primul beta HCG la 4 saptamani si 4 zile de la U.M. si a iesit valoarea 1236 mUl/mL..?stiu ca ar trebui sa se dubleze..
0
31-10-2010, ora 14:42
erika80
Nu este medic/terapeut
erika80
Stiti cumva daca cu beta de 4, 5 in ziua 9 de la et pot fi insarcinata?
multumesc1
0
20-10-2011, ora 20:04
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Am facut si eu testul beta HCG la 5 saptamani de la contact. Pe rezultat scria Beta HCG...1.2 mUL. Sa inteleg ca este 100% sigur ca nu sunt insarcinata? De ce apare totusi o valoare peste 0 ?
1
19-05-2016, ora 12:58
FlorinaR
Nu este medic/terapeut
FlorinaR
Buna ziua, mi- am facut si eu analiza de sange beta hch si a rezultat valoarea de < 1.2...sunt insarcinata? Am facut analiza la aproape 2 luni de la contactul sexual neprotejat.
1
12-03-2018, ora 15:55
Irina1907
Nu este medic/terapeut
Irina1907
Buna ziua. Ma numesc Irina, am 43 de ani și sunt din București, ma puteti ajuta cu o intrebare? Am facut si eu un test de sange pentru depistarea sarcinii Beta hCG și nustiu sa il citesc. Mi-a ieșit ca rezultat < 1.2 mUI/mL. Aș putea fi insarcinata da sau nu? Va rog frumos daca imi poate raspunde cineva. Multumesc !!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.