Bilirubina directă mai mare, nu cu mult
Buna ziua! Am făcut analize deoarece am observat ca aveam ochii mai galbeni Si mi-a iesit bilirubina directă mai mare, nu cu mult. Am 16 ani. Am fost la spital, si acolo m au tot trimis de la un cabinet la altul, multe analize, și la final mi a spus că e sindrom Gilbert. Eu stiu ca la sindromul Gilbert creste bilirubina indirecta. La ficat mi au iesit bune analizele. Ce as putea face? Mama nu ma mai crede cand ii spun ca poate e altceva, dar am citit si peste tot spune la fel.
2 comentarii
33 vizite si niciun răspuns, multumesc frumos
Dacă vei citi despre acest sindrom, vei afla ca biliurbina este un semn clar care arată că ai acest sindrom iar ochii se ingalbenesc din această cauză.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Metastaze pe ficat plus bilirubina marita (25mg %)
- 10Bilirubina marita
- 2bilirubina
- 0bilirubina
- 3bilirubina
- 0bilirubina crescuta copil de 9 ani
- 0bilirubina crescuta
- 5Am nevoie de interpretarea acestor analize, daca ma poate ajuta cineva.
- 0referitor la analize + bilirubina
- 0Bilirubina marita
- 3Bilirubina prea mare.
- 0Bilirubina totala crescuta
- 0Analize sânge BILIRUBINA crescută excesiv
- 0Bilirubina
- 0Bilirubine crescute
- 0Bilirubina ridicată
- 3Bilirubina directă crescuta
- 3Urobilinogen mare
Mai multe informații despre: Bilirubina directa Bilirubina
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: