brat rupt??

01-06-2011
Lone
Nu este medic/terapeut
Lone
Buna. Aseara la fotbal am alunecat pe iarba uda si am cazut pe bratul stang cu tot corpul. M-a durut ingrozitor umarul si cotul. Nu s-au umflat, nu s-au invinetit, dar tot bratul ardea foarte tare si durea la atingerea degetelor.Am luat un ati inflamator si mi-am pus varza; durerea m-a lasat. Azi dimineata am realizat ca durerea s-a diminuat mult dar parca bratul a ramas amortit, cu furnicaturi, si nu am precizie cand imi folosesc bratul. Duerea aproape ca mi-a trecut, muschii se simt ca la o febra musculara mare.
Nu m-am mai dus la spital pt. ca nu vreau sa dramatizez situatia, m-am gandit ca daca era rupt durea mult mai rau si in plus in 2 sapt ma casatoresc si nu vreau sa am mana in ghips.
De aceea ma cer sfatul. Credeti ca poate fi rupt?
2 comentarii
0
02-06-2011, ora 18:02
Vasilica16
Nu este medic/terapeut
Vasilica16
Hristos s-a inaltat! Un raspuns sigur ti-l da doar o radiografie, cel putin eu nu pot aprecia asa doar pe cuvinte, daca asi avea ocazia sa te examinezi ar fi altceva, dar asa..Chiar daca nu vrei sa dramatizezi, ar trebui sa mergi si sa faci o radiografie, macar iti vor face o fasa compresiva pt ca sa nu ai ghipsul la nunta, DAR ce preferi fara ghips la nunta si se "sudeaza, prinde "aiurea, sau cu ghiups si dupa aceea esti ca nou?Decizia iti apartine.
Sanatate multa si casa de beton!
0
02-06-2011, ora 22:47
Lone
Nu este medic/terapeut
Lone
Multumesc de raspuns. Bratul meu este mai bine, nu ma mai doare decat putin, dar il simt in continuare cu furnicaturi si vag amortit. Nu prea am putere in el, dar ma gandesc ca lovitura nu trece de pe o zi pe alta. Oricum, cum ar fi aratat mireasa cu mana in ghips?? (apropo sunt domnisoara chiar daca am cazut la fotbal :))))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.