Bts?

10-01-2019
ElenaAn
Nu este medic/terapeut
ElenaAn
Buna ziua, am 22 de ani si merg regulat la ginecolog de cand mi-am inceput viata sexuala. Problema mea este ca fostul meu prieten nu avea un trecut tocmai curat si m-am ales cu trichomonas si hpv 68. Am tratat trichomonas, in prezent incerc sa tratez hpv-ul (de la care am si o rana pe col). Intrebarea mea este : daca mi-am facut analizee acelea uzuale, gratuite, la secretie (pentru candida, bacili gram pozitivi si negativi, PMN, trichomonas )si a iesit totul bine, este nevoie sa fac si testele pentru chlamydia si gonoree? Sau daca le aveam imi iesea ceva la bacili sau PMN? Si as mai avea o intrebare, medicul meu mi a spus ca daca totul decurge ok, pot elimina virusul hpv cam in 2 ani..eu 2 ani de zile nu mai pot avea contact sexual nici protejat? Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •