Buna! temperatura bazala si ovulatia

26-01-2019
CocolinoCoco
Nu este medic/terapeut
CocolinoCoco
Buna.Am o nelamurire, stie cineva daca se ia in considerare temperatura bazala din timpul zilei de 37 ° dupa ovulatie pentru a fii gravida ? Sau trebuie neaparat ca temperatura bazala de 37° sa fie dimineata inainte de a ma ridica din pat ? Mentionez ca cm a fost pe dats de 04 ianuarie ( neregulat ), este posibil sa fiu insarcinata ?Multumesc
1 comentarii
0
29-01-2019, ora 10:57
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pentru ovulatie temperatura bazala se ia zilnic, dimineata la aceeasi ora, inainte sa va ridicati din pat,

O zi buna
Clinica Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns