Buna ziua. Imi doresc foarte mult sa am un bebe..

03-10-2018
Alexandraflorin
Nu este medic/terapeut
Alexandraflorin
Imi doresc foarte mult sa am un bebe..eu s sotul meu lucram la acest lucru de vreo 4 luni dar mereu fara rezultat pozitiv..pana luna aceasta(cred eu). Luna trecuta am avut menstra pe data d 6 sept..ovulatia pe 20..timp in care am facut dragoste zile intregi.. Acum stau cu sufletul la gura pt ca trebuia sa mi vina ciclul pe data de 2 si inca nu mi a venit..oare sa fie o intaziere de vreo zi doua..sau este cu ochisori..doamne ajuta!! A mai fost cineva in situatia asta? As face un test dar mi e frica ca va iesi negativ pt ca il fac prea devreme.
9 comentarii
0
03-10-2018, ora 19:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti testul la data inscrisa pe prospect si nu va fi prea devreme.
Va doresc sa fie cu ochisori!
0
04-10-2018, ora 18:46
Alexandraflorin
Nu este medic/terapeut
Alexandraflorin
Numai este cazul sa fac niciun test.. Mi a venit menstra:( a fost alarma falsa.. Off
0
10-10-2018, ora 10:25
Dr. Bogdan Chirculescu
Identitate neconfirmată
Dr. Bogdan Chirculescu
Daca încercările sunt doar de 4 luni, nu va descurajate. Sunt considerate probleme de infertilitate daca nu obtineți o sarcina in minim 6 luni. Sigur, perioada creste cu cat părinții sunt mai tineri.
Succes!
0
22-10-2018, ora 18:34
Alexandraflorin
Nu este medic/terapeut
Alexandraflorin
Am revenit dupa ceva timp..deoarece sunt in dubii si poate se gaseste cineva sa ma lamureasca.. Cum am mai zis s inainte imi doresc f mult un bebe si d 3 4 luni am inceput sa lucram la el.. V a fi primul meu copil si nu am experienta deloc cu simptomele de sarcina deloc d aceea scriu aici..poate gasesc raspunsul. Luna aceasta am avut ovulatia p 18..ne am iubit in saptamna ovulatiei..iar dupa 4 5 zile am inceput sa am dureri la atingere in sani..s au intensificat p zi c trece. Nu cred ca sunt dureri premenstruale deoarece e prea devreme. Mereu cu o zi doua inainte d ciclu ma dor sanii dar nu cu 10 zile inainte.. Oare sa fie un semn de sarcina..sau ma bucur prea devreme?
0
22-10-2018, ora 19:06
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
eu cred ca este prea devreme dupa 4-5 zile ca durerea de san sa fie un semn de sarcina.
Nu e musai sa se produca fecundarea in ziua actului sexual, spermatozoizii pot traii intre 48-72 de ore iar ovulul eliberat isi pastreaza abilitatea de fecundare intre 6-24 de ore depinde de organismul fiecaruia.
0
22-10-2018, ora 19:34
Alexandraflorin
Nu este medic/terapeut
Alexandraflorin
Am uitat sa spun ca am s dureri d spate jos exact ca la menstra..doar ca e prea devreme pana p 1 sau 2 noiembrie cand ar trebui sa mi vina..daca va veni.
0
22-10-2018, ora 20:37
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Alexandra s ar putea sa fi însărcinată dar deocamdată ii destul de repede de pronunțat ! Sa nu cumva sa ți induci simptomele, ca asa fac și eu... Mai bine așteaptă și poți face înainte cu câteva zile de menstruație un test ultrasensibil!
0
22-10-2018, ora 21:18
Alexandraflorin
Nu este medic/terapeut
Alexandraflorin
Nu inteleg.am simptome d ciclu prea devreme.
0
23-10-2018, ora 09:34
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Poate totuși ești însărcinată dar mai bine ca să nu te bucuri încă ca apoi dacă nu ești sa nu fie asa mare dezamăgirea! Succes! Sa speram ca este cu ochișori!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: