cancer la san

26-10-2012
jenei
Nu este medic/terapeut
jenei
Diagnostic: nodul mamar (1, 3) cadran supero-extern stang
Buletin histopatologic:Er60%, PR45%, KI67-12%, HER-2:1+
Histopatologie:carcinom ductal infiltrativ glanduliform, cribrifoem g2;
Clasificare stadiala:1C
Tratamente facute:neoplasm mamar cse operat-tumorectomie-
chimioterapie-4 sedinte cu Epirubicin(140mg) si Endoxan(1100mg)
Va rog sa-mi spuneti ce variante de tratament si/sau operatie ar trebui sa fac in continuare, cauza fiind, dupa cate am inteles, hormonala.
Multumesc frumos!
3 comentarii
0
26-10-2012, ora 21:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
"De 9 luni am aflat ca am cancer la san"
(Raspuns pentru MONICA HUDSON - Chicago, F. AS nr. 1000)

Draga doamna, va spun ca ma aflu internata in spital si rezultatele obtinute dupa tratamentul facut sunt miraculoase. Dupa mult chin si suferinta, am reusit sa stopez can­cerul si sa-mi spuna medicul ca nu mai am nevoie de citostatice. Va dau reteta facuta:
* Uz intern: in fiecare zi, cate 3 cani ceai de napraz­nic, iar in fiecare cana, cate 20 picaturi tinctura de Milena, 6 tablete Cartilagiu de rechin, 6 tablete cito­static natural.
* Uz extern: o crema preparata din urmatoarele ingrediente: untura de bursuc si de urs, pulbere Milena, miere de albine curata cu tot cu ceara si alte plante antitumorale. Acest tratament mi-a fost recomandat de la cabinetul "Lacrima naturii" din Bucuresti. -*
Cu mult drag, te imbratisez, revista mea de suflet!
VIOLETA AMARIEI - Piatra Neamt


(*modificat de admin)
0
01-11-2012, ora 18:54
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
jenei si maria123 va doresc in primul rind sa va dea DUMNEZEU PUTERE sa mergeti inainte
vreau sa va spun ca, vreau sa va ajut cu retete pentru acest diagnostic bineinteles daca vreti
face parte din fitoterapie si cred ca va va ajuta sa eliminati cu brio boala
acum 12 ani am avut 2 kg si 500gr apa lichid pleural si dupa medicatia de urg.de la spitalul judetean ploiesti mau externat si m-au trimis sa ma internez la spital de tbc sa ma tratez corespunzator, dar nu am facut asta niciodata.
la recomandarea unei asistente prietena buna de familie am facut ce mia spus.
urma sa fac gaura in plamin si apoi cancer, dar am baut zilnic ceai de coada calului timp de un an nu m-am oprit dimineata si seara cite o ceasca si la radiografia ce a urmat dupa un an doctorii sau inchinat cind mi-au facut radiografie eram vindecata total si sunt si acum.
am in casa cartea miraculoasa care face aceste minuni si bineinteles ca nu veti renunta si la medicatia doctorului ba chiar sa ii propuneti daca veti dori acest lucru
eu cred fetelor va rog credeti-ma plantele din farmacia DOMNULUI E SANSA VOASTRA LA O NOUA VIATA
TREBUIE SA CREDETI IN ELE SI ELE VA VA DA SANATATEA PE CARE VI-O DORITI
ASTEPT SA-MI SCRIETI VA PWP SI VA DORESC SANATATE
0
03-11-2012, ora 12:35
LUNITA CORINA
Nu este medic/terapeut
LUNITA CORINA
as dori sa ma informeze si pe mine cineva sintem foarte disperati mama mea are 57 de ani din aprilie a depistat ca mamelonu este inauntru bafat neam dus cu mama la cluj si ea dat sa faca chimioterapie pina pe 19 septembrie atunci a operatodiagnostic neoplasm mamar drept chimiotratat.mastocomie radicala modificata dreapta.micro.tumora corespunde unui relicvat macrosopic al carcinomului ductual invaziv focarul tumoral are o celularitate de circa 35/.cei 16 limfoganglioni auziliari izolati sint metastazati 16/16dintre care 14 cu efractia capsulei mestastazacea mai mare avind 8 mm diametru.limfoganglionii metastazati intereseaza toate cele trei etaje a piesei in evidare limfoganglionara axilara.concluzie relicvat macroscopic de carcinom invaziv cu 16 edenopatii metastatice 16/16.stadiu ypt3n3mxl1vo acu a fost din nou la cluj si nea spus sa inceapa sa bea pastile 5 ani armidex 1 mg si sint speriata pt ca nu ne spus ca pe ele sint trecute zilele iar mama a baut pe cea de luni si azi este simbata are ceva nu nea explicat nimeni va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.