cand este ovulatia?

08-07-2017
radu lorena
Nu este medic/terapeut
radu lorena
bunaaa va rog ajutați-mă. in luna mai menstruația a venit pe 17 si apoi a venit acum pe 1 iulie diferența de 45 de zile am fct test nu sunt însărcinată cum mai fac calculu pt ovulatie ??
6 comentarii
0
10-07-2017, ora 14:05
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
La menstre neregulate nu aveti cum sa faceti un calcul pentru ovulatie- puteti face teste de ovulatie sau ecografii transvaginale sa aflati daca ovulati si cand se intampla asta!
0
10-07-2017, ora 15:40
radu lorena
Nu este medic/terapeut
radu lorena
multumesc mult pt sfat daca asi face o analiza L H ?
0
11-07-2017, ora 10:02
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

puteti afla perioada fertila prin teste de ovulatie sau ecografii de monitorizare a ovulatiei. In cazul in care nu doriti o sarcina si aveti menstruatii neregulate va recomandam sa folositi mijloace de protectie la fiecare act sexual, deoarece la menstruatii neregulate se schimba si perioada ovulatorie in fiecare luna

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
11-07-2017, ora 11:28
radu lorena
Nu este medic/terapeut
radu lorena
eu mi-asi dori foarte mult un copil si am vazut pe net ca se face analiza L H hormon luteizant sau ceva in genu nu vreau sa greșesc cuvântul si nu stiu care ar fi cea mai buna metoda de a afla ovulatia
0
11-07-2017, ora 20:39
Dr. Moise Oana
Dr. Moise Oana
Ecografia transvaginala este cea mai buna cale de a sti exact momentul ovulatiei!
0
12-07-2017, ora 12:38
radu lorena
Nu este medic/terapeut
radu lorena
multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda temperaturii bazale
  • Metoda mucusului cervical - Billings
  • Metoda calendarului
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Testele de ovulație
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.