care sunt pestii slabi?

20-02-2007
delya2007
Nu este medic/terapeut
delya2007
Vreas si eu sa stiu care sunt pestii slabi si care sunt cei grasi.Mananc foarte mult peste si vreau sa stiu daca este bine sa mananc atat.Mananc si peste si piept de pui, seara mananc peste si la pranz pui in fiecare zi.Este bine sa mananc asa
1 comentarii
0
04-03-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
buna delia! pestii, indiferent daca sunt grasi sau slabi, sunt bine sa fie consumati minim de 3 ori pe saptamana. Chiar daca sunt "grasi", este grasime "buna". daca tu consumi in fiecare zi peste, foarte bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Consumul de pește pentru prevenția bolii Parkinson
  • Asociația Americană a Inimii recomandă 2 porții de pește pe săptămână pentru sănătatea cardiovasculară
  • De ce este important sa mananci pește
  • De ce e recomandat să mănânci pește?
  • Cât pește trebuie să mâncăm și de ce
  • Consumul a două porții de pește pe săptămână poate ajuta la prevenirea bolilor cardiace recurente
  • Introducerea peștelui gras în dietă poate reduce episoadele de migrene și intensitatea durerilor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.