care sunt sansele sa fiu insarcinata?

18-07-2008
anne-mihaela
Nu este medic/terapeut
anne-mihaela
buna seara!
am si eu o problema si totodata o nelamurire.in data de 30 iunie mi-a venit ciclu pana pe 3 iulie acesta fiind regulat.pe data de 10 iulie am avut relatii sexuale neprotejate, in timpul actului prietenul meu si-a dat drumu in mine.a doua zi dupa aproximativ 12 ore am luat prima pastila de postinor, dupa aceasta am avut o senzatie de ameteala dar dupa 2 ore de somn mi-am revenit.dupa 12 ore am luat cea de-a 2 pastila.de atunci nu am mai avut relatii sexuale.am citit in alte comentarii ca dupa administrarea pastilelor in maxim 7 zile trebuie sa apara o sangerarae gen menstruatie la mine nu a aparaut acesata sangerare.problema mea ar fi daca este posibil sa fiu insarcinata, avand in vedere ca am luat si medicamentele si eram si in cea de-a 7 zi de la ciclu?sau care ar fi posibilitatea sa fi ramas insarcinata? nu mi-am facut inca nici un test de sarcina dar traiesc cu o teama, nu am curajul sa fac test ca imi este frica de rezultat.va multumesc!
9 comentarii
0
19-07-2008, ora 00:00
andreea_20002
Nu este medic/terapeut
andreea_20002
Si eu am patit la fel, daca ai luat pastila, nu ai dc sa-ti faci griji, nu esti insarcinata.Oricum un alt sfat ar fi sa nu te mai risti sa ai contacte neprotejate, fiindca nu e bine sa iei pastila decat o data la 6 luni.
0
19-07-2008, ora 00:00
anne-mihaela
Nu este medic/terapeut
anne-mihaela
multumesc mult de raspunsul tau.m-am mai linistit
0
21-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
mihaela, teoretic, ovulatia are loc(la un ciclu regulat de 28 de zile)intre ziua a 10-14-a.Dar asta e doar teoretic.Totusi daca ai luat postinorul sant putine sanse (daca nu deloc)sa fi ramas insarcinata.Pt linistea ta fa si un test de sarcina(dar mai asteapta o cateva zile)pt ca, daca e totusi o problema e bn sa stii din timp...Sfatul meu e acelasi ca al andreei:fereste-te de relatii sexuale neprotejate!
0
28-07-2008, ora 00:00
acreata
Nu este medic/terapeut
acreata
cat costa pastilele alea? :)
0
29-07-2008, ora 00:00
anne-mihaela
Nu este medic/terapeut
anne-mihaela
eu am dat 43 de lei pe ele.
0
29-07-2008, ora 00:00
anne-mihaela
Nu este medic/terapeut
anne-mihaela
nu mai sunt in dubii, azi mi-am facut testul de sarcina si mi-a iesit negativ.l-am facut dupa zile de intarziere a ciclului.eram tare speriata, pot spune k inca mai sunt putin k ink nu mi-a venit ciclul, eposibil sa se fi dereglat de la postinor? oricum acum sunt mai linistita.
0
31-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
sigur de la postinor se produc dezechilibre.
0
13-05-2011, ora 11:29
mirela4
Nu este medic/terapeut
mirela4
am facut sex pe stop, eram in prima zi a stopului si-a dat drumu in mine. dupa 7 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ. dar eu am stari de voma mi s-au intarit sanii si ametesc sunt fffffffffffffff obosita. se poate sa fiu insarcinata?? chiar daca am facut sex pe stop tot atatea zile ma tinut. va rog ajuatima cu un raspuns. este posibil sa fiu chiar daca a iesit testu negativ????????? va multumesc!!!!!!!!!!!!!!! :*
0
13-05-2011, ora 11:31
mirela4
Nu este medic/terapeut
mirela4
dupa cate zile de la contactul sexual poti sa faci testul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •