cat costa o intrerupere de sarcina?

13-05-2007
ika
Nu este medic/terapeut
ika
As vrea sa stiu, cat costa o intrerupere de sarcina? Imi poate spune cineva exact? Cine a facut asta, imi zice cat costa, sincer?! va rog...
8 comentarii
0
13-05-2007, ora 00:00
florentina
Nu este medic/terapeut
florentina
depinde de cate saptamani ai
0
13-05-2007, ora 00:00
ika
Nu este medic/terapeut
ika
aproape 2 luni
0
13-05-2007, ora 00:00
ika
Nu este medic/terapeut
ika
dar de ce e pret diferentiat? dak ar fi sarcina de 4 saptamani cat ia medicul? dar de 12 sapt? eu am aproape 2 luni...
0
13-05-2007, ora 00:00
Cosmo
Nu este medic/terapeut
Cosmo
la maternitatea din giulesti am inteles ca e gratis. la ceva particular o sa te coste in jur de 1mil, trebuie sa te duci pregatita poate iti mai cere pentru un control ceva..+ecografi3= cel mult 2mil
0
14-05-2007, ora 00:00
ika
Nu este medic/terapeut
ika
eu nu sunt din bucuresti si vreau sa merg la un cabinet particular pt intrerupere si nu stiu cat o sa ma coste. Va multumesc pt raspuns insa as mai vrea si alte rasp. Dak FLORENTINA kre mi-a rasp mai sus ma poate ajuta cu un rasp mai detaliat al sau as fi bucuroasa. pls
0
16-05-2007, ora 00:00
erox
Nu este medic/terapeut
erox
Fatuco... cred ca esti INCONSTIENTA !!!!!!!! Tu cu gurita ta ai spus-o "Pe 12 aprilie am facut o intrerupere de sarcina" !!!! Acum, in 14.05 vi si spui ca iesti IAR insarcinata si cauti detalii despre ALT avort???????
De ce nu mergi la acelasi medic care ti-a mai facut odata avort, acu' o luna?
Nu pot sa cred ca exista atata inconstienta si prostie! Si ai doar 18 ani... Educatie...
0
16-05-2007, ora 00:00
ika
Nu este medic/terapeut
ika
erox...nu am nevoie de "compasiunea" ta si de comentariile tale!!! Intreruperea am facut-o la un medic si cautam sa vad cati bani tb sa ii dau prietenei mele deoarece ea a platit medicului si nu a vrut sa imi spuna, iar acum vreau sa ii dau banii inapoi. Prietenul meu nu a stiut k am ramas pt k am folosit prezervativul insa mai au loc si "surprize" cu prez!!! Nu mai face pe moralistul/a, sunt f.f.f. informata pe tema asta a sexului, am primit o educatie exemplara insa chiar si celor atotstiutori li se intampla intamplari nefericite...sunt si voluntara in fundatia SECS in liceul meu, dak stii ce inseamna!!! Eu doar am solicitat o informatie, dak a vrut cineva sa ma ajute, a facut-o, insa nu e nevoie de a transforma forumul in "lectii de morala!!!" Sunt mai mult decat constienta si nu am vrut sa ii spun prietenului meu asta pt k ma consider destul de puternik sa trec singura peste acest nefericit eveniment. Pe viitor intr-adevar ajuta-i pe cei de pe forum cand au nevoie k nu au nevoie de interpretarile tale!!!
0
17-05-2007, ora 00:00
erox
Nu este medic/terapeut
erox
In primul rand ma bucur sa aud ca m-am inselat, si altfel stau lucrurile.
Dar, dupa cum te-ai exprimat tu... ai lasat loc la interpretari. Nu judec pe nimeni si consider ca fiecare e liber sa-si traiasca viata cum vrea. E firesc sa gresim, dar daca perseveram in gresala... cum ai lasat tu sa se inteleaga, atunci chiar e tragic.
Sunt convinsa ca la fel ai fi inteles si tu, si ai fi fost iritata, mai ales ca spui ca ai experienta si esti informata.
Ma rog... Imi cer scuze, nu am vrut sa ranesc sau sa jignesc pe cineva.
Si inca odata, ma bucur ca m-am inselat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •