Cate sanse exista sa raman insarcinata?

20-11-2008
lia333
Nu este medic/terapeut
lia333
Va rog mult sa ma ajutati si sa-mi oferiti un raspuns...
Sunt virgina...acum catva timp eu si prietenul meu am avut parte de cateva mom. de intimitate.problema este urmatoarea: eu i-am atins penisul si m-am umezit putin pe mana cu stropii lui de fericire, apoi, fara sa-mi dau seama, m-am atins pe vagin.Desigur m-am spalat imediat ce am putut(dupa cam 10 min.).Mentionez ca nu a ejaculat...insa imi este ff frica de o sarcina.Cate sanse exista sa raman insarcinata??Nu am suficienti bani acum pt. pastiluta de a 2-a zi.

Ma puteti ajuta??
Va multumesc!

P.S: De abia am terminat un tratament cu anticonceptionale pt reglarea menstruatiei+sunt in perioada fertila...
5 comentarii
0
20-11-2008, ora 23:00
just_me_a
Nu este medic/terapeut
just_me_a
Eu zic sa nu-ti faci griji...daca nu a ejaculat e ok. intr-adevar sunt periculosi si acesti stropi ai fericirii insa dupa cate ai povestit eu zic sa stai linistita iar data viitoare sa fi mai atenta!take care
0
20-11-2008, ora 23:10
anonima101
Nu este medic/terapeut
anonima101
fii linistita nu cred ca ai ramas insarcinata
data viitoare ai grija
0
21-11-2008, ora 15:42
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
M-a amuzat(in sensul bun al cuvantului)plasticitatea expresiei"stropii fericirii":-)Nici eu nu cred ca ai ramas insarcinata.Ai mai multa grija data viitoare.
0
21-11-2008, ora 21:09
lia333
Nu este medic/terapeut
lia333
Va multumesc ca m-ati linistit :).oricum..am fost la planning azi si am aflat ca se pot da si acolo anticonceptionale de urgenta, mi-au dat sa iau 4 pastile de rigevidon si inca 4 dupa 12 ore...Insa problema e alta:dupa ce am luat cele 4 pastile mi s-a facut fff rau si am vomitat dupa 2 ore 20 de min.Doctora mi-a zis ca daca le vomit dupa 2 ore, sa mai iau inca 4 (si bineinteles inca o alta doza dupa 12 ore).Ce sa fac?Au fost absorbite de corp pastilutele dupa 2 ore jum?Si daca as mai lua inca o doza, ce efecte negative mi-ar putea da o asemenea cant. de hormoni(3 doze de cate 4 pastile)????
Va rog sa ma ajutati!
0
21-11-2008, ora 21:09
lia333
Nu este medic/terapeut
lia333
Va multumesc ca m-ati linistit :).oricum..am fost la planning azi si am aflat ca se pot da si acolo anticonceptionale de urgenta, mi-au dat sa iau 4 pastile de rigevidon si inca 4 dupa 12 ore...Insa problema e alta:dupa ce am luat cele 4 pastile mi s-a facut fff rau si am vomitat dupa 2 ore 20 de min.Doctora mi-a zis ca daca le vomit dupa 2 ore, sa mai iau inca 4 (si bineinteles inca o alta doza dupa 12 ore).Ce sa fac?Au fost absorbite de corp pastilutele dupa 2 ore jum?Si daca as mai lua inca o doza, ce efecte negative mi-ar putea da o asemenea cant. de hormoni(3 doze de cate 4 pastile)????
Va rog sa ma ajutati!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testarea fertilitatii la barbati
  • Ovulatia si fertilitatea dupa nastere
  • Sunt însărcinată?
  • Șansa de a ramâne însarcinată
  • Obiceiuri nesănătoase care îţi afectează fertilitatea
  • Alimentația bogată în seleniu ar putea îmbunătăți fertilitatea la femei
  • Testul de fertilitate care indică dacă este scăzută rezerva de ovule
  • Este demonstrat de știință: stresul afectează negativ fertilitatea
  • Durata somnului poate influența fertilitatea masculină
  •