Cateva mentiuni referitoare la liposarcom

249 comentarii 1 2 ..... 8 9
0
23-02-2014, ora 15:09
mummegabi
Nu este medic/terapeut
mummegabi
.deaceea am scris pe acest forum pentru mai multe pareri si imformatii.In special pentru parerea D-voastra D-LE DOCTOR.
0
23-02-2014, ora 15:19
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
inteleg ceva mai bine. insa se pare ca istoricul e mult mai complicat decat zici tu. ce pot sa-ti spun este ca, pentru acest caz, piatra neamt nu pare nici pe departe locul potrivit pentru a face ceva! trebuie sa mergeti intr-un centru universitar, cu oncologie clinica si multidisciplinaritate, care cred ca pentru voi cel mai aproape ar fi Iasi.spun asta pentru ca lucrurile nu par atat de simple, ct-ul arata mai multe suspiciuni, nu doar cea de recidiva a unui cancer de rect, dar si un posibil cancer uterin sau ovarian, care ar trebui investigat suplimentar !
0
23-02-2014, ora 16:01
mummegabi
Nu este medic/terapeut
mummegabi
Va multumesc din suflet! Mi-ati redat o raza de speranta! D-zeu sa va dea multa sanatate! O duminica placuta!
0
23-02-2014, ora 16:10
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
numai bine !
0
01-03-2014, ora 13:15
adrianHunedoara
Nu este medic/terapeut
adrianHunedoara
D-le doctor, puteti sa-mi dati o recomandare de orice fel pentru mama mea avand in vedere istoricul bolii descrise mai sus??
0
06-03-2014, ora 22:58
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu vad istoricul la care te referi.
0
08-03-2014, ora 14:22
yoana27
Nu este medic/terapeut
yoana27
Buna ziua d-le doctor.
Revin la dvs. pentru o parere in legatura cu un rezultat de la examinarea PET-CT a mamei mele.
V-am mai scris si lunile trecute despre mama mea care are limfom non-Hodgkin fenotip B si care a facut chimioterapie pana in luna ianuarie 2014, iar zilele acestea a facut o examinare PET, iar rezultatul spune asa: ADENOPATII MEDIASTINALE REZIDUALE DISCRET METABOLIC ACTIVE (VALORILE SUV PLEDEAZA PENTRU RASPUNS METABOLIC COMPLET). Aceasta este concluzia (daca va ajuta pot sa va scriu si rezultatul care este mai lung) si as avea rugamintea daca se poate sa-mi spuneti ce inseamna. Mama o sa mearga la dr ei curant sapt viitoare, dar am vrea sa stim pana cand are programarea despre ce este vorba.
Va multumesc.
0
09-03-2014, ora 12:48
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
Inseamna ca a raspuns foarte bine la tratament! mai multe nu cred ca pot sa-ti spun, neavand experienta in ce priveste cancerele hematologice.
0
09-03-2014, ora 19:08
yoana27
Nu este medic/terapeut
yoana27
Va multumesc pt ca mi-ati raspuns.
Ma bucur sa aud ca e de bine..sapt viitoare merge la dna dr cu rezultatul si vedem ce e de facut in continuare.
O seara placuta.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
249 comentarii 1 2 ..... 8 9

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.