Caut tigari mecanice smoz

01-04-2009
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mi-am propus sa renunt la fumat si am inteles ca exista un tip de tigari smoz, mecanice, fara nicotina. Stie cineva de unde pot sa iau? Am auzit ca se poate folosi vreo 5 zile bucata si sunt foarte ieftine comparativ cu tigarile electronice. Multumesc!
9 comentarii
0
20-06-2009, ora 12:46
denisa.stela
Nu este medic/terapeut
denisa.stela
i-am facut coprocultura si coproparazitologic si iau iesit analizele bune dar nu m-am gandit ca este necesar sa-i fac si analize la alergiile alimentare.Cu flora intestinala sunt in dubiu, ma gandesc ca ar putea sa fie deteriorata pt.ca fetita mea de cand am nascut-o am alaptat-o artificial, cu lapte praf, din motivele mele de sanatate si din aceasta cauza este constipata in permanenta.Va multumesc frumos!
0
20-06-2009, ora 13:25
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu stiu cum trebuie sa aiba culoarea normala un scaun de copil la varsta fetitei, dar faptul ca e verde indica ceva (daca nu ia vitamine sau alte medicamente). Tot un gastroenterolog stie cel mai bine. Si functionarea defectuoasa a colecistului (fierea) poate avea o mare importanta. Sanatate multa!!!
0
08-07-2009, ora 15:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Tigarile de orice natura sunt extrem de nocive, cu sau fara nicotina, cu sau fara gudron si benzen tot determina individul sa fie prins in mrejele unui simplu sul de hartie umplut cu tutun maruntit.
0
16-09-2009, ora 17:01
l68dani@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
l68dani@yahoo.com
Bine, Nick, dar citind despre tigarile smoz am inteles ca nu au in compozitie ceva nociv si nu se aprind.A folosit cineva asa ceva?
0
16-09-2009, ora 18:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ştiu, aşa este, ai dreptate, dar...Ţinând cont că vă daţi silinţa să renunţaţi la acest viciu, sunt bune!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
21-04-2010, ora 16:00
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
pt.Eclectica...am vazut ca vrei sa te lasi de fumat...ai reusit cumva??.daca da cum? am luat odata niste tigari medicinale in speranta ca gata...le las pe astea normale...nu sa putut.VOINTA SI MARE AMBITIE aud peste tot.E GREU.
0
21-04-2010, ora 19:33
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
rrox,
vorba lui Mark Twain, cel mai usor este sa te lasi de fumat, eu ma las in fiecare zi :))
Asa si eu, adica nu am reusit, pentru ca nu am avut curaj sa-mi propun cu adevarat, daramite sa-mi testez vointa. De fapt, inca nu a venit momentul ala?
In rest, sper sa nu ne lasam de frica sau santajate de vreo boala.
Am vazut tigari electronice, da-s 150 de lei...eu as vrea una chiar fara nicotina, da nu gasesc eu unu samaritean sa spuna: ia blondo, daca 3 zile functioneaza asa fara nicotina bravo tie :)). Da nu exista tigari din astea pentru testare:D
Deci, dau vesti marete daca o sa am.
0
22-04-2010, ora 09:49
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
eclectica...nu stiu cat de mult fumezi tu dar eu termin pachetul pe zi..am avut zile cand mi-am propus 10 pe zi...parca ma drogam cand fumam una la 3 ore..am incercat sa ma las am stat o zi fara dar nu mai eram buna de nimic..nervi...am dormit mai mult..cu copilul si cu nimeni nu m-am inteles..eram asemeni unui drogat care nu si-a luat doza intram in sevraj :)))...psihicul, pt ca ma gandeam doar la tigara.seara am fumat pt ca nu mai puteam..deci e greu..tre sa ai ambitie mareeeee.tigarile medicinale sunt releeee.mi-e ciuda pe mine ca fumez mult si in fiecare zi zic ca ma las de ele dar nu pot.bafta tie..poate vei reusi(in cazul in care fumezi mai putin decat mine si ai ambitie mare)
0
03-05-2010, ora 12:54
antikom
Nu este medic/terapeut
antikom
A incercat cineva pana acum sa renunte la fumat cu hipnoza? Am inteles ca este metoda cu cele mai mari sanse de reusita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •