Ce ar trebui să fac?? rotula îmi sare..

17-03-2019
Ghencea Florin Mădălin
Nu este medic/terapeut
Ghencea Florin Mădălin
Bună seara, mă numesc Mădălin am 15 ani și practic lupte libere de 2 ani, în anumite situații de luptă rotula îmi sare... Prima dată s-a întamplat acum 1 an jumate și antrenorul mi-a pus-o la loc, după care am luat un repaos și nu am vizitat nici un medic, după care am reluat antrenamentele și a fost totul super, după care mi-a sărit iar după ceva luni bune și am fost la un medic din Calarași, Mi-a spus să fac fizioterapie, am terminat-o și după am purtat o genunchiera din bumbac și am reluat antrenamentele. Acum câteva zile mi-a sărit din nou, deșii purtam genunchiera, doar că de data asta nu mai mi-a pus-o antrenorul la loc și a revenit singură. am fost la medic și am o alifie sindolor și cam atât... Mi-au spus că a devenit o sensibilitate și să vizitez un ortoped... Dar rmn -ul e scump și operatia la fel... Vreau sa astept până când o să am banii mei să ma opereze dacă este cazul, vreau sa stiu daca o să ma afecteze mult, de obicei după ce îmi revin, pentru ca acum este umflat și merg greu, pot face orice activitate, rotula nu-mi sare decât la efort super mare, anumite situații în luptă de exemplu.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: