Ce posibilitate exista sa fi ramas?

12-06-2012
miv.
Nu este medic/terapeut
miv.
Am si eu o mica problema,
Desi sunt constienta de toate momentele in care poti sa ramai, joi am facut o prostie.
Din martie am oprit ac-urile. Si pana sambata am fost inca virgina (de data asta, a fost protejat).

Ei bine, joi am iesit seara la o plimbare cu masina, cu prietenul. Si am zis sa incercam pentru prima data...pe bancheta din spate... si am incercat, fara prezervativ (si din cauza asta imi vine sa ma dau cu capul de pereti de cat de inconstienta am fost. Ce e drept, nu s-a jucat prea mult prin zona, si nu a fortat deloc. Nu cred ca a durat mai mult de 2 minute. Dar, imi e frica de lichidul seminal.

Din niste studii pe care le-am citit, acesta contine spermatozoizi imobili, iar daca individul urineaza inainte (ceea ce a facut) sau nu a mai ejaculat ulterior (nu a mai ejaculat de destul de mult timp), e posibil sa nu contina deloc. Si am mers si pe metoda calendarului, care stiu ca e destul de inexacta, iar ovulatia mea a fost acum vreo 2 saptamani, trebuie sa am cm zilele astea. Si pe aceea a mucusului vaginal care e mai dens in perioada ovulatiei... iar dupa, se diminueaza vizibil.

Cam doua zile... am avut niste scurgeri galbui, iar azi dimineata am crezut ca mi-a venit cm-ul. Dar s-a oprit... insa am dureri specifice menstruatiei.

Ce posibilitate e sa raman???
6 comentarii
0
12-06-2012, ora 12:39
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu e o posobiliate mare dar nici minuscula. daca nu a ejaculat nu ar trebui sa ti faci probleme insa nu se poate sti niciodata. eu zic ca e o mica dereglare, ti ai inceput viata sexuala, e normal. insa mai asteapta putin si daca nu vine in 2 3 zile fa ti un test de sarcina. astept vesti:*:*:*
0
12-06-2012, ora 16:36
miv.
Nu este medic/terapeut
miv.
Mi-a venit astazi mai dupa amiaza, cum ii e obiceiul : cu dureri si in cantitati enorme.
Si nu a ejaculat... nici nu cred ca a avut timp sa apara acel lichid.

Va multumesc frumos pentru raspuns.:)
0
12-06-2012, ora 23:41
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
ma bucur pentru tine ca nu e nimik. ai grija sa te protejezi de acum inainte poti folosi prezervativ szau anticonceptionale. :*
0
12-06-2012, ora 23:42
miv.
Nu este medic/terapeut
miv.
Multumesc tare mult. Nu stiu ce a fost in capul meu, desi stiam care sunt toate riscurile. Multumesc inca o data! :) :* 3
0
13-06-2012, ora 12:52
miv.
Nu este medic/terapeut
miv.
Deci... nu mai exista nicio sansa sa fiu, din moment ce mi-a venit, nu? :)
0
14-06-2012, ora 01:03
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu exista nici o sansa sa fii, stai lin:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •