ce sa fac.. sa iau pilula de a doua zi?

29-06-2009
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
va rog frumos ajutati-ma am facut dragoste q prietenul meu dupa ce mi s-a terminat menstruatia.am facut-o q prezervativ dar s-a rupt.ce sa fac sa iau pilula de a doua zi am inteles k se ia doar o singura data pe an...si k s-ar putea sa-mi fie rau dak o iau..el si-a dat drumul: si in cat timp dupa contactul sexual se ia pastila de a doua zi exista vreo contraindicatie ceva trebuie sa o iau inainte sau dupa masa sau.. nu stiu...sunt incepatoare q sexul: va rog ajutati-ma
5 comentarii
0
03-07-2009, ora 19:55
ana_vasy
Nu este medic/terapeut
ana_vasy
pilula de a doua zi se ea in maxim 24 de ore de la contactul sexual.si nu e adevarat ca se ea 1 data pe an si nu e nici o contraindicatie, o poti lua in orice moment al zilei.Parerea mea e ca ar trebui sa o iei nu risti nimic din contra.
0
04-07-2009, ora 16:47
ColetteG
Nu este medic/terapeut
ColetteG
Bună ziua,
dă fuga la farmacie şi acolo, de la doamna farmacist vei primi toate informaţiile de care ai nevoie.
Sănătate şi numai bine!
0
16-07-2009, ora 00:17
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
ms...am luat pastila de a doua zi si la cateva zile mi-a venit.am inteles k este in regula sa ti se deregleze ciclul...dak mi-a venit nu mai exista riscul sa fi ramas insarcinata, nu??
0
24-04-2012, ora 00:01
Andrei Hancu
Nu este medic/terapeut
Andrei Hancu
Va puneti macar in gand problema ca Pilula de a doua zi are efect 100% abortiv, omorand efectiv embrionul impiedicand implanatrea lui pe peretele uterului sau distrugandu l dupa implantare. Fiecare dintre noi am fost la un moment dat in faza de embrion. Ne-ar fi placut oare, daca ne gandim sincer sa nu mai fim, ucisi fiind de o stupida pilula.
0
26-04-2012, ora 16:47
Catalina1422
Nu este medic/terapeut
Catalina1422
Buna ti se pare normal sa iei pilula de a 2a zi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.