Ce se petrece ? mi a întârziat menstra

24-10-2018
Madalina2130
Nu este medic/terapeut
Madalina2130
Pe 9 August am făcut avort chirurgical, primul ciclu menstrual mi a venit pe 13 Septembrie pana pe 16-17 Septembrie. Toate contactele sexuale cu prietenul meu sunt neprotejate dar fără ejaculare in vagin.
Luna aceasta mi a întârziat menstra și mi a venit pe 23 Octombrie seara, am făcut un test de sarcina acum 5 zile care a ieșit negativ.
Din ce motiv mi a întârziat menstra, este o posibila sarcina chiar dacă testul de sarcina a fost negativ ?
Mulțumesc
3 comentarii
1
24-10-2018, ora 12:07
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Dupa un avort este indicat sa se astepte cel putin o luna pana a avea din nou contact sexual.

Nu sunt in masura sa judec, dar daca nu va doriti copil acum( tocmai ce ati facut un avort) de ce nu va protejati?? Sunt atatea metode de protectie.

Intarzierea menstrei nu este intotdeauna o eventuala sarcina( mai ales ca ati spus ca totusi a venit), pot fii anumite dereglari horminale, o raceala, stres. Dupa un avort dureaza ceva pana se recupreaza organismul si isi reintra in normal.

Toate cele bune.
0
24-10-2018, ora 13:47
Madalina2130
Nu este medic/terapeut
Madalina2130
Mulțumesc foarte mult
O zi buna
0
01-04-2019, ora 01:24
evelin maria
Nu este medic/terapeut
evelin maria
buna ziua am facut o intrerupere de sarcina pe data de 15.01.2019 urmatoare luna in februarie nu mia venit menstruatia mia venit tocmai pe 2 martie iar in luna martie nu mia venit deloc se poate sa fi ramas insarcinata sau este doar o dereglare ? va rog frumos imi puteti spune
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: