Ce se poate intampla? | Forumul Medical ROmedic

Ce se poate intampla?

17-02-2012
RN
Nu este medic/terapeut
RN
Buna ziua, am o intrebare..daca folosesc des rimel, e posibil ca mai incolo sa am probleme cu genele ( adica sa pice, sa devina rare)?...multumesc anticipat
10 comentarii
0
17-02-2012, ora 22:17
Mady27
Nu este medic/terapeut
Mady27
Da!Folosirea excesiva si demacherea incorecta poate duce la pierderea genelor.Deasemea si dezlipirea lor cu degetele atunci cand se lipesc poate duce la ruperea lor.
0
18-02-2012, ora 18:55
RN
Nu este medic/terapeut
RN
ok, multumesc mult dar...e imposibil ca o femeie sa ramana fara gene total, nu?...eu nu am vazut/auzit de o femeie fara gene.
0
19-02-2012, ora 11:37
Mady27
Nu este medic/terapeut
Mady27
Este posibil!Cele care si-au pierdut genele apeleaza la genele false.
0
19-02-2012, ora 18:44
RN
Nu este medic/terapeut
RN
Multumesc.Prin urmare, pot folosi rimel o data pe zi:)?
0
20-02-2012, ora 23:09
Mady27
Nu este medic/terapeut
Mady27
Poti folosi dar nu uita sa te demachiezi corect.Iar pentru gene mai lungi si pentru regenerarea mai rapida a genelor poti folosi uleiul de ricin.
0
24-02-2012, ora 00:16
ArianaP
Nu este medic/terapeut
ArianaP
Buna! Eu am avut mari probleme cu genele! Pe langa faptul ca trebuie sa va demachiati corect ar trebui sa fiti atente si ce produse de machiaj folositi! Eu imi puteam numara genele, asa de putine erau!
Intr-un final am gasit un regenerator de gen si sprancene de la YVY Essentials care mi le-a regenerat rapid! Nici uleiul de ricin nu a fost eficient la mine! Asa ca aveti grija cu rimelul si cu genele false!
0
24-02-2012, ora 15:04
RN
Nu este medic/terapeut
RN
ok, multumesc de atentionare..eu folosesc rimel de Avon..un rimel galben si scrie SUPER EXTEND..nu stiu daca e foarte indicat
0
26-02-2012, ora 23:52
ArianaP
Nu este medic/terapeut
ArianaP
Nu stiu sa-ti spun daca e bun sau nu, dar eu mi-am vazut genele in chiuveta de la super shock!
Acum nu folosesc un rimel scump, dar nu mai folosesc rimel de la avon pentru ca imi este frica! Costa 25 de lei cel pe care il folosesc eu!
Presupun ca daca nu ar fi bun cel pe care il folosesti, ai observa ceva!
0
27-02-2012, ora 08:58
RN
Nu este medic/terapeut
RN
Pai ma demachez foarte usor, deci il dau jos de pe gene foarte usor si cam o data la 2/3 zile pica cate 2 3 gene
0
01-03-2012, ora 22:55
ArianaP
Nu este medic/terapeut
ArianaP
Este normal sa ne mai cada din cand in cand cate o geana!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Genele ne dictează preferinÈ›ele alimentare?
  • EficienÈ›a vaccinului antigripal poate fi dată de gene
  • Au fost identificate genele asociate deteriorării creierului odată cu vârsta
  •