Ce suplimente sunt recomandate oficial pentru imunitate in pandemia de Covid??

04-11-2021
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Ce suplimente sunt recomandate oficial pentru imunitate in pandemia de covid?
Că de făcut vaccinul, chiar mi-e frica pentru că eu am tanatofobie(frica patologica de moarte și chiar vorbesc sincer, intelegeti-ma.).
Echipa ROmedic susține vaccinarea COVID-19.
2 comentarii
0
04-11-2021, ora 20:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
anxietatea. frica, gandirea negativa are o singura cauza... O proasta circulatie cerebrala
Cauza unei proaste circulatiii cerebrale. este Alimentatia incorecta si problemele inflamatorii de pe tractul digestiv care nu permit asimilarea nutrientilor
IMUNITATEA depinde si ea de starea tractului digestiv.fiindca flora intestinala si procesele metabolice de acolo permit asimilarea nutrientilor necesari pentru imunitate
asa ca indiferent cate pastile o sa ei. daca NU e ordine in intestine, nu te alimentezi corect, nu te hidratezi corect..nu dormi corect 8 ore Noaptea de la 23...la 7 dimineata
nu ai cum sa ai imunitate buna si gandire corecta
1
05-11-2021, ora 07:31
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
Dul dr are perfecta dreptate! Eu recomand tuturor in primul rand un hepatoprotector bun, deparazitare si refacerera florei intestinale.Apoi se incepe cu imunitatea. Conteaza ce grupa de sange aveti, in functie de asta se alege tratamentul corect. Ma gasiti pe fb eva papp sau pe mail vitaguard arond yahoo punct com. Nu luati tratamente dupa ureche.Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.