ce test de sarcina sa mi iau?

22-03-2009
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
ce test de sarcina sa mi iau? as vrea unul care se face rapid, cu orice urina din zi, nu doar dimineata, si care de preferinta sa nu fie din ala la care sa trebuiasca sa faci pipi intr -un borcan si sa-l lasi acolo (pardon de expresie)
6 comentarii
0
22-03-2009, ora 18:29
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Sincer nu stiu nici un test in care metoda de recoltare a urinei sa fie altfel..Sure check, Barza..cica sunt printre cele mai bune...
0
22-03-2009, ora 18:35
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Barza Gold. Se face in orice moment al zilei. Si, nu trebuie decat cateva min sa stea in urina, asta e, nu se poate face altfel! Nu trebuie sa faci pipi intr-un borcan ci f putin intr-un pahar de unica folosinta. Il tii intre 5 si 10 min.
0
22-03-2009, ora 18:50
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
am cerut la farmacie teste, mi a dat unul si am folosit un pahar de unica folosinta. a fost unul de orice moment al zile, a costat 11 ron si trebuia sa stea 15 secunde in pipi si apoi 10 minute pana sa l citesc. atat. si zicea ca daca se poate sa fac direct pe el pipi atunci e ok, dar era mai greu si de aia am ales varianta cu paharul de unica folosinta. dar sincer nu mai tin minte cum se numea. eram prea stresata de orice altceva
0
22-03-2009, ora 20:47
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
C-am scump la 11 ron. Eu stiu ca barza gold e in jur de 6 lei nu mai mult. Poate ti-a dat ceva mai sofisticat de ti-a mai si zis ca poti sa faci si pe el direct pipi. Sincera sa fiu n-am mai auzit dar e posibil sa fie mai multe feluri de teste.
Eu am folosit barza gold la recomandarea medicului meu si niciodata n-a dat gres. De asta ti-l recomand si tie. Sper sa fie de bine !
0
24-03-2009, ora 09:21
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Eu pe ultimul test care l-am facut (nu era Barza) am dat 14 lei...bine ca ai zis de pret..de acum stiu ce trebuie sa cumpar.de ce sa dau banii aiurea daca si asta e bun. Ms.
0
24-03-2009, ora 16:54
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
pai saraca femeie la farmacie mi-a aratat mai multe teste, eu l-am ales pe cel mai scump mergand pe ideea ca daca e scump e mai bun. ce alte cauze de intarziat ciclul mai stiti fetelor? eu sunt foarte stresata in perioada asta, pe drumuri toata ziua si am pus si cateva kg in plus (pe vremea cand eram mai grasa era mai rau cu ciclul f f f intarziat si aiurea- si de aia cred ca asta e cauza)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •