cervicita

19-03-2008
calasnicov
Nu este medic/terapeut
calasnicov
Buna ziua. am 48 de ani si am facut de curand un examen papanicolau si un examen al secretiei vaginale. examenul secretiei mi-a iesit ok cu exceptia ca la flora mi s-a trecut pe fisa mentiunea : microbiana rara, predominant bacilara.
in schimb la testul papanicolau mi s-a trecut diagnosticul de cervicita granulomatoasa specificand ca sunt in limite normale cu modificari celulare benigne asociate cu inflamatia, reparatia sau atrofia. acum. as dori daca poate cineva sa-mi spuna, ce inseamna acest diagnostic si ce alte investigatii ar trebui sa fac ca sa capat un diagnostic clar. as mai dori sa stiu din ce cauza apare aceasta cervicita si cum poate fi tratata? medicul meu nu este in tara pana la jumatatea lunii aprilie asa ca nu-l pot consulta. si as dori totusi un indiciu cat de mic. pentru ca sunt cam speriata. as dori sa mai stiu daca este posibil sa recidiveze dupa ce voi face tratamentul adecvat.mentionez ca nu am avut nici un fel de relatie intima deci aceasta cauza pica din capul locului. multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.