chist arahnoidian frontal drept

25-02-2009
tilda
Nu este medic/terapeut
tilda
Fratele meu sufera de chist arahnoidian frontal drept, leziune demielinizanta unica, milimetrica, situata cortico-subcortical frontal stang, sinuzita etmoido-nazala bilateral, leziune cu semnal chist, hipersemnal T2, hiposemnalT1, hiposemnal FLAIR, SITUATA EXTRANEVRAXIAL, frontal drept cu diametrul de47/24/42 mm.Fratele meu are 25 de ani si face crize epileptice de la 18 ani, iar acum de vreun an are crize de nervi, adica se enerveaza si striva rca tot felul de lucruri prin casa, ceea ce ii supara foarte tare pe parintii mei.Va rog ajutati-ma sa ma indrumati ce sa facem cu el, daca este operabila boala lui sau daca exista tratament. Va rog un doctor care ar putea sa ne ajute, deoarece suntem disperati, l-am internat cand la neurologie cand la psihiatrie in PETROSANI, dar nu se schimba nimic.MENTIONEZ CA SUNT DIN PETROSANI, jud. HUNEDOARA si as fi dispusa sa merg la orice medic cu el oricat de departe ar fi, nimai sa se faca bine, deoarece este singurul meu frate si-l iubesc enorm.Cateodata mai cade intr-o stare de depresie si incepe sa planga ore in sir.
1 comentarii
0
26-02-2009, ora 16:23
rodica_jemeppe
Nu este medic/terapeut
rodica_jemeppe
Buna Tilda!Imi pare rau de fratele tau, stiu ca sunteti neputinciosi in fata acestei boli, vreu sa te rog sa rasfoiesti un pic forumul pe la psihice, neurologice, neurochirurgie.Au pus si altii intrebari, eu am dat niste link-uri poti intra pe ele si sa citesti despre arahnoidita, sunt in franceza si engleza.Te mai rog sa intri pe psihice, unde a postat Macarie, si sa continuam acolo dezbaterea subiectului.Boala fratelui tau trebuie luata in serios, are dureri care sunt greu de descris iar voi familia trebuie sa-i fiti alaturi, sa-l intelegeti si sa-l sustineti.Durerea mare duce la depresie, trebuie neaparat sa aibe un tratament.Te astept pe postarea lui Macarie la psihice.Un moderator pe aici?Poate grupa toate postarile despre chistul arahnoidian intr-o singura categorie, va rog?Mersi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.