chiuretaj

06-02-2011
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
am facut un chiuretaj si mi'a curs sange doar vreo cateva ore dupa si apoi de atunci nimic au trecut 3 zile. ma simt bine nu ma doare doctorul mia zis ca pot sa iau anticonceptinale dar nu a precizat de cand. trebuie sa astept pana la menstruatie?sau le pot lua acum? va rog raspundeti'mi.
14 comentarii
0
06-02-2011, ora 14:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poti lua pilule in primele 7 zile dupa chiuretaj..incepe, deci, o folie noua.
0
06-02-2011, ora 15:04
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
si faptul ca nu mia curs mult sange e de rau? ca am citit ca e normal 2 saptamani dupa sa existe scurgeri.
0
06-02-2011, ora 15:04
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
si multumesc de raspuns
0
06-02-2011, ora 16:22
balataret
Nu este medic/terapeut
balataret
Am facut un chiuretaj si mi-a curs foarte putin sange, in aceea zi.
Au trecut 5 zile si nici picatura de sange, nu am dureri, doar cand dau putin de frig parca ma doare ceva pe acolo!
Va rog din suflet sa-mi raspundeti!
0
06-02-2011, ora 17:12
mihaela2011
Nu este medic/terapeut
mihaela2011
Nu te ingrijora!vei avea sangerari.La unele persoane dureaza mai mult timp, chiar si 2 saptamani.
0
06-02-2011, ora 17:20
balataret
Nu este medic/terapeut
balataret
Sunt putin speriata.dr doctor mi-a spus sa vin peste 2 saptamani la control, pana atunci o sa incerc sa scap de spaima asta si sa ma linistesc!
multumesc!
0
06-02-2011, ora 17:25
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
si mie mai curs in acea zis putin si apoi nimic. de bine imi e bine..ce e drept am stat doar in casa.foarte putin in picioare. si mie imi e frica si nuj ce sa fac..:D sper sa fie de bine
0
06-02-2011, ora 17:28
balataret
Nu este medic/terapeut
balataret
Si eu sper sa fie bine sa nu patim altceva:(
0
06-02-2011, ora 18:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu va speriati, uneori, in special daca s-a facut chiuretajul prin aspiratie, e posibil sa nu aveti sangerare sau sa sangerati putin mai tarziu, la un efort mai mare sau daca stati mai mult in picioare..Nu veti pati nimic.
0
06-02-2011, ora 18:34
balataret
Nu este medic/terapeut
balataret
Multumesc !
0
06-02-2011, ora 18:56
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
eu inca folosesc bandaj si de ridicat nu ridic si cu statu in picioare o sa incerc sa evit. am observat insa ceva galbui pe bandaj. precizaz ca nu a fost prin aspiratie.
0
16-02-2011, ora 03:50
manuioana
Nu este medic/terapeut
manuioana
buna ziua, Dna dr. as avea o intrebare. Medicul me ginecolog mi-a recomandat ca anticonceptionalele se iau din prima zi de menstruatie dupa chiuretaj. mai sus ati recomandat doamnei sau domnisoarei ca poate lua din primele 7 zile dupa chiuretaj. pana la urma cand putem lua pilulele dupa chiuretaj ? depinde de ceva anume ? multumesc!
0
20-02-2011, ora 19:33
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
atat ginecologul meu cat si doamna doctor mi'au spus ca in prima saptamana dupa pot sa incep sa le iau.acum tu alegi
0
25-02-2011, ora 23:37
balataret
Nu este medic/terapeut
balataret
Am o luna de la chiuretaj si am probleme...cred ca am racit...
Dupa ce urinez ma doare ceva inauntru si am o senzatie neplacuta de a urina mereu.
Va rog sa-mi dai niste sfaturi, o sa merg si la doctor dar sa treaca weekendul.
Se poate sa fie altceva mai grav, ceva in legatura cu chiuretajul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: