Cine doreste sa puna intrebari?

28-09-2016
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dragi prieteni ! Cei care doriti sa puneti intrebari pentru a cunoaste, sau cei care va confruntati cu anumite probleme de sanatate si nu stiti ce sa faceti sau unde sa mergeti si aveti nevoie de un sfat, de o indrumare, puteti sa puneti intrebari.
Va astept cu intrebarile voastre pe urmatoarele domenii de patologie:
-afectiuni musculo-osteo-articulare
-afectiuni ale sistemului nervos
-afectiuni ale aparatului circulator
-obezitate-scadere in greutate

Dr Petre Muresan
Medic primar MF
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie Generala
Studii aprofundate de Termografie si DATG ( Angiotermografie Dinamica )

.
18 comentarii
0
03-10-2016, ora 11:12
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Buna ziua, în legătură cu scăderea în greutate, ce părere aveți despre cântarele cu analiza corporala, respectiv procent de grasime, oase si mușchi, sunt ok de achiziționat ?
1
04-10-2016, ora 03:48
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Dupa parerea mea, sunt doar orientative. Daca acest lucru va este suficiet, puteti sa le achizitionati.
dr Petre Muresan
0
07-10-2016, ora 20:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Cum pot pacientii care iau medicamente psihiatrice sa scada in greutate, fara sa se mai produca efectul yo yo ?
Ce parere aveti despre o dieta strict naturista ? Este benefica pentru organism sau produce carente ?
1
08-10-2016, ora 20:33
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
O dieta strict naturista pentru o perioada limitata de timp este extrem de benefica pentru organism.

dr Petre Muresan
0
08-10-2016, ora 21:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Multumesc frumos pentru raspuns, domnule doctor.
0
09-10-2016, ora 22:59
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.

dr Petre Muresan
0
06-12-2017, ora 18:37
Ella Al
Nu este medic/terapeut
Ella Al
Bună! Am şi eu o întrebare. Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu pe 2 Decembrie, mentionez că ejacularea a fost afară. Peste 2 zile am avut câteva picături de sânge rozalii, apoi cateva maronii. Dimineaţă, mi-a venit menstruaţia într-o cantitate foarte mică, iar după câteva ore s-a oprit. Oare din ce cauză?
0
22-06-2018, ora 21:40
Alexandru241
Nu este medic/terapeut
Alexandru241
Buna seara, am o banala întrebare, am eu așa o prostie in cap și vreau doar să întreb ceva. Am văzut pe unele pagini că dacă ai la ochi acolo unde e alb, ai galben sunt semne că ai avea ceva cu ficatul. In fine așa am observat că am foarte foarte puțin galben, nu se observa doar daca te uiți atent. Și la prietena mea tot așa, probabil nu am băgat de seamă și toată lumea are așa nu știu. E vreun motiv sa mă îngrijorez ? Deci se vede foarte puțin daca te uiți atent din colt așa spre pupila dar și spălăcit nu e galben galben. Trebuie sa fie alb imaculat ? Sau e normal. Mulțumesc
0
23-06-2018, ora 11:20
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Din descriere este greu sa te pronunti. Puteti trimite o poza ? Sau cel mai bine ar fi sa va vada direct un medic care se poate pronunta.

dr Petre Muresan
0
23-06-2018, ora 12:10
Alexandru241
Nu este medic/terapeut
Alexandru241
La cat de slab se vede nu cred că se va vedea in poza. De asta zic că se vede foarte puțin spălăcit așa, bine un punct galben așa mai întins și extrem de slab se vede.
0
24-06-2018, ora 17:38
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
In acest caz cel mai bine ar fi sa consultati un medic. Acesta va vedea direct si mult mai exact despre ce este vorba.

Dr Petre Muresan
0
26-06-2018, ora 12:41
Alexandru241
Nu este medic/terapeut
Alexandru241
Ok, va mulțumesc pentru timpul acordat. Sănătate multa !
0
29-06-2018, ora 23:24
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. Va stau la dispozitie oricand. In masura in care considerati ca va pot ajuta cu ceva, va rog sa-mi scrieti.

dr Petre Muresan
0
30-06-2018, ora 17:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Domnule doctor Petre Muresan,

In primul rand La multi ani si multa sanatate pentru ziua de ieri!
As vrea sa intreb spondiloza la ce fel de medic se trateaza.
1
01-07-2018, ora 07:53
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Va multumesc foarte mult pentru urari. De spondiloza de obicei se ocupa medicul balneolog. Dar depinde si de modalitatea de abordare pe care o doriti. Exista rezultate foarte bune obtinute prin protocoale naturiste. In acest caz trebuie sa va adresati unui centru medical specializat in asa ceva si medicilor cu competente pe acest gen de terapii.

dr Petre muresan
0
01-07-2018, ora 12:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Multumesc mult, domnule doctor pentru rapsuns si pentru toata activitatea de pe forum!
1
03-07-2018, ora 11:31
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Si eu va multumesc. Ma straduiesc. In masura in care pot sa fiu de folos, ma bucur mult.
dr Petre Muresan
0
20-12-2018, ora 09:51
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Buna ziua ! Imi pastrez in continuare disponibilitatea de a raspunde la intrebarile celor care vor sa le puna. Domeniul de care ma ocup in mod special este cel al bolilor musculo-osteo-articulare, ale sistemului nervos si ale aparatului circulator. Tratamentele pe care le folosesc in mod special sunt cele naturiste, care nu au contraindicatii, nu au efecte secundare si pot fi folosite chiar si acolo unde ale tratamente sunt contraindicate. Dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

08-10-2019, ora 11:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Dă-ți imunitatea la maxim cu Jamieson!
Dă-ți imunitatea la maxim cu Jamieson!
Multi Complete de la Jamieson este un supliment pe bază de multivitamine care oferă 100% din porția zilnică a celor mai importante substanțe pentru sănătatea organismului. Scopul acestor vitamine este întărirea organismului, stimularea imunității și suplimentarea energiei. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.