clotrimazol in timpul sarcini

16-03-2010
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
am 13 sapt si 4 zile acum o luna d na doctor mi a gasit candida si mia recomandat clotrimazol dar nu l am luat k mia fost ff frica sa nu dauneze la bebelush. ma poata ajuta si pe mine cineva sa mi spuna dak asta afecteaza la bebe? pot sa l iau acum..pt k, cred nu mia trecut pt k am simtome.va rog lamuriti ma si pe mine, , , , , mii de multumiri
5 comentarii
0
16-03-2010, ora 16:46
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu numai ca dauneaza atat tie cat si le bebelusi, dar nu aduce nimic la combaterea candidei.
Pt. candida si orice alte probleme apeleaza la homeopatie in timpul sarcinii si alaptarii caci acestea nu au efecte adverse si pe langa asta vindeca cu adevarat.
Clotrimazol are efecte mult mai rele decat candida si in plus candida nici nu este fara rost in corp, caci apare cand sangele este mai stricat si ajuta la mentinerea sanatatii prin anihilarea altor toxine. Nici un microb nu este fara rost, chiar daca nu este in sine bun.
Pt. candida incearca trebuie curatit sangele, cu dieta sanatoasa, ceaiuri si remedii homeopate.
Poti incerca in loc de clotrimazol remediul homeopat Candida albicans CH30 ( se suge de 2-3 ori pe zi cate o granula timp de 5-10 zile) care o anihileaza cat de cat dar nu curata si sangele.
Vindecarea consta in curatirea sangelui cu dieta sanatoasa si alimentatie corespunzatoare insotita de cateva remedii homeopate.
0
16-03-2010, ora 16:54
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
dar eu din cauaza asta innebunc pt k ma ustura tare jos si ma mananca iar asta ma scoate din sarite caci eu am mare grija de igiena mea intima...nu stiu ce sa mai fac sa mi treaca
0
17-03-2010, ora 18:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai ti-am zis ce sa faci...problema este in sange si poti sa ti igiena intima oricat tot nu conteaza.
Curata-ti sangele. Bea si ceai de salvie, de galbenele, de urzica.
0
18-03-2010, ora 14:42
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
imi poti explica te rog legat de hemopatie pt k eu nu stiu...te rog mult...multumesc
0
18-03-2010, ora 17:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Exista multe site-uri in internet despre homeopatie, cauta in google si citeste.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: